w

Zgłaszanie błędów w treści przez zaznaczenie tekstu i wciśnięcie Ctrl+Enter

Gdy dobra duszyczka znajdzie przejęzyczenie lub błąd w pisowni najczęściej korzysta z sekcji komentarzy pod wpisem aby to zgłosić autorowi wpisu. Okazjonalnie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zarówno proces zgłoszenia jak i otrzymywania zgłoszeń o błędach w treści można łatwo usprawnić za pomocą wtyczki Mistape.

Jak to wygląda, działa?

Odwiedzający natrafia na błąd, zaznacza go i wciska Ctrl+Enter. Otwiera się okienko popup z zaznaczonym fragmentem tekstu.

Mistape popup

Klika przycisk wysłania i zgłoszenie o błędzie w treści trafia drogą mailową do autora treści. A odwiedzający otrzymuje komunikat z podziękowaniem i informacją o wysłaniu zgłoszenia.

Mistape send info

Skąd odwiedzający wie, że taka funkcja jest dostępna?

Wtyczka na dole pod wpisem dodaje informację o tym. Treść informacji możemy sami zdefiniować lub skorzystać z domyślnej.

Mistape info

Opcje personalizacji?

 • Zamiast do autora treści, zgłoszenie może być wysyłane do administratora. Może też być wysyłane na dowolny podany adres mailowy lub kilka adresów mailowych.
 • Możemy ustawić na jakich typach wpisów ma działać zgłaszanie błędów – wpisy, strony, i/lub załączniki. Niestandardowe typy wpisów nie są obsługiwane w obecnej wersji.
 • Możemy wyłączyć obrazek obecny obok instrukcji zgłaszania błędów i zastąpić domyślną treść własną. Opcjonalnie zamiast ikony i tekstu możemy ustawić grafikę.
 • Możemy aktywować shortcode, które umożliwia wstawienie instrukcji zgłaszania błędów w innym miejscu.
 • Możemy zmienić tryb zgłaszania, do wyboru mamy trzy:
  1) Pierwszy tryb to pomijanie okienka popup z potwierdzeniem chęci wysłania zgłoszenia.
  2) Drugi tryb to wyświetlanie okienka popup z potwierdzeniem chęci wysłania zgłoszenia.
  3) Trzeci tryb działa jak powyżej ale w okienku popup dodatkowo wyświetlane jest pole typu textarea na komentarz/uwagi co do zgłoszenia.

Jeżeli chodzi o tlumaczenie to z poziomu strony ustawień możemy tylko zdefiniować treść instrukcji. Reszta tradycyjnie via plik tłumaczenie .po.

https://wordpress.org/plugins/mistape/