Drupal

Wystartowała fundacja promowania Drupala w Polsce

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jakiś czas temu przez polską społeczność Drupala przewinął się temat pomysłu założenia fundacji stricte związanej z promocją Drupala w Polsce. I nie tylko promującej Drupala niczym firma marketingowa produkt danego klienta ale i pomagającej użytkownikom i firmom korzystających z Drupala na różny sposób. Przykładowo organizowaniem warsztatów czy eventów zrzeszającej społeczność. Oraz nieco promocją polskiej społeczności zagranicą choćby w formie zapraszania zagranicznych gości na polskie eventy jak np: DrupalCamp.

Obecnie to już nie pomysł i temat dyskusji ale zarejestrowana fundacja z wpisem w KRS.

Grzegorz Bartman / zdjęcie z bloga fundacji

===== ===== ===== ===== =====

Nazwa: FUNDACJA DRUPAL MARKETING POLAND

Numer KRS: 0000742865

NIP: 8952192531

ul. Al. Aleksandra Brücknera 25-43 , 51-411 Wrocław

===== ===== ===== ===== =====

Są już pierwsi partnerzy finansujący działanie fundacji…

Fundację finansowo wspiera obecnie 4 firmy: Abventor, Droptica, Famatech i Smartbees. Dziękujemy bardzo za wsparcie.
Jednocześnie poszukujemy kolejnych firm, które przez wsparcie finansowe pomogą nam jeszcze bardziej promować Drupala w Polsce.

Miała miejsce już pierwsza promocja DrupalCamp Poland wśród zagranicznej społeczności podczas DrupalEurope w Niemczech, a przy tym zapewne samej fundacji…

DrupalEurope w Niemczech / broszury z DrupalCamp Poland / zdjęcie z bloga fundacji

Jednym z pierwszych większych eventów organizowanych przez fundację będzie kolejna edycja DrupalCamp w Polsce, eventu który spod ogólnych skrzydeł przeszedł pod skrzydła fundacji.

Kolejna edycja odbędzie się znowu we Wrocławiu. Szukamy miejsca, gdzie możemy pomieścić 250 osób w jednej sali (w 2018 roku sprzedaliśmy 140 biletów). Obecnie rozmawiamy z przedstawicielami Stadionu Wrocław i prawdopodobnie tam zorganizujemy następną edycję konferencji.

Z pewnością część z Was kojarzy adres drupal.org.pl, kiedyś działająca strona z poradnikami i newsami w temacie Drupala, strona padła, adres długo czekał na powrót do życia aż trafił w objęcia fundacji. I tak oto adres drupal.org.pl to witryna fundacji Fundacja Drupal Marketing Poland. Firmy zainteresowane podjęciem współpracy znajdą tam stosowne informacje, natomiast społeczność może znaleźć tam informacje o samej fundacji jak i za pośrednictwem dostępnego tam bloga śledzić poczynania fundacji na drupalowej scenie.

Fundacja Drupal Marketing Poland – witryna

Fundacja Drupal Marketing Poland – fan page

📣 Obserwuj nas na Facebooku!