Inne

Wiselimber – interaktywna agencja, której stronę zdobią szaty z czarnego rynku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aktualizacja – 11.01.2015 // Wpis nieaktualny, na dole w sekcji dyskusji i mailowo przedstawiciel firmy przedstawił dowód zakupu skórki o którą się rozchodzi. Natomiast sprawa nieporządnej informacji o pochodzeniu jest już wyjaśniania z osobą, która wdrożyła obecny motyw.

Kilka dni temu jeden z członków polskiej grupy WordPress na Facebooku (WordPress PL) podzielił się dość „fajnym” znaleziskiem (tutaj bezpośredni link do tego postu), o którym pozwolę sobie napisać w tym wpisie.

Jest sobie 9-osobowa agencja interaktywna – Wiselimber (http://wiselimber.com/), która świadczy nie mały wachlarz usług, a patrząc na portfolio początkujący nie są. Ich strona firmowa oparta o WordPress ładnie się prezentuje (trochę długo się ładuje bo plików statycznych niezła gromadka) i byłoby cacy, gdyby nie to, że skórka z czarnego rynku przytaszczona… Zaglądając do pliku style.css skórki, można znaleźć to:

wiselimber theme style theme123

Wyróżniony na powyższym obrazku adres to serwis udostępniający nielegalnie skórki i wtyczki do WordPressa (do Joomla też coś się znajdzie ;). To właśnie m.in. dzięki takim serwisom usługi jak Sucuri i osoby obeznane w temacie mają co robić bo zazwyczaj albo są to skórki/wtyczki z zaszytymi dodatkami (np doklejającymi „coś” do strony) albo starsze wersje, które nie muszą ale mogą zawierać jakieś luki bezpieczeństwa.

I teraz pytanie, czy osobie z tej agencji, która tą skórkę pobrała taki serwis nie wydał się dziwny? W końcu sama nazwa „płatne skórki do pobrania za darmo” śmierdzi. Czy może kwestia zaoszczędzenia gotówki? Ale ta skórka z licencją na jedną stronę to zaledwie 210,26zł. Czy może stronę tej agencji wdrożył kto inny i wytknął mały przekręt?

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

1 komentarz

  1. Wojciech Tyszkowski Odpowiedz

    Witam,

    Jestem przedstawicielem tej firmy i zapewniam, że skórka jest kupiona legalnie na Themeforrest i wykorzystywana zgodnie z licencją!

Dodaj komentarz