in

Wiesz, że Jetpack oferuje responsywność dla wideo?

Często, gdy dany motyw ma wbudowaną responsywność dla multimedii to mamy do czynienia z uniwersalnym rozwiązaniem dla ramek iframe, które nie zawsze sprawdza się w przypadku materiałów wideo. W efekcie wideo ma nieodpowiednie proporcje.

Gotowych rozwiązań na to jest sporo, z popularniejszych plugin jQuery FitVids.js (jak coś to są wtyczki do WordPress podpinające nam pod stronę ten plugin), ale jeżeli użytkujesz wtyczkę Jetpack to tą kwestię masz z głowy.

Jetpack z swoich bebechach ma zaszytą responsywność wideo, wspierane są materiały wideo z serwisów YouTube, Vimeo, Dailymotion, Hulu, Wordpress.tv, Funny Or Die, Vine, CollegeHumor i TED. A aktywuje się tą responsywność poprzez dodanie wsparcia dla jetpack-responsive-videos w motywie.

Otwieramy do edycji plik konfiguracyjny motywu potomnego (nie polecam w głównym motywie) i dodajemy poniższy kawałek kodu.

function jetpackme_responsive_videos_setup() {
add_theme_support( 'jetpack-responsive-videos' );
}
add_action( 'after_setup_theme', 'jetpackme_responsive_videos_setup' );

Autor: Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

0

Dowolne reakcje z wykorzystaniem Emoji

Koniec z wtyczką DW Question & Answer w wersji darmowej