w

Wielka odnowa motywu Monstroid2

Jesteście stałymi bywalcami naszego blogu? Wtedy na pewno mogliście natknąć się na wpisy z cyklu o Monstroid2, gdzie zostały opisane możliwości jednego z motywów flagowych od TemplateMonster. Ten produkt należy do tak zwanych „kombajnów”, czyli uniwersalnych rozwiązań. A więc może być stosowany do tworzenia różnego typu stron www zaczynając od blogów, a kończąc sklepami internetowymi.

Szeroki spektrum zastosowań Monstroid2 stał się możliwy dzięki obecności motywów potomnych, gotowym układom elementów strony (nagłówku, stopki itd.), wygodnym opcjom personalizacji i rozbudowanym wtyczkom. Oprócz tego motyw wspiera popularne rozszerzenia z repozytorium WordPress, co pozwala szybko dodać brakujących opcje na stronę. To, i więcej innych możliwości opisanych w cyklu, zrobiło Monstroid2 jednym z najbardziej popularnych produktów na stronie marketplace. Na obecną chwilę było wyprzedano ponad 7250 kopie tego produktu. Być może Państwo też używacie Monstroid2 na swojej stronie www? 🙂

Jednak rynek projektowania webowego zmienia się bardzo szybkimi tempami. Jeśli nawet nie jesteście deweloperami, a używacie WordPress do prowadzenia blogu, mogliście stać świadkami tych zmian. Po odnowieniu systemu do wersji 4.9.8, w panelu administracyjnym pojawił się przycisk „Wypróbuj Gutenberg”. W ten sposób twórcy WordPress zachęcają użytkowników spróbować nowy wizualny edytor stron, który zastąpi tradycyjny edytor w wersji 5.0.

Dlaczego deweloperzy systemu idą na taki krok? Po to, aby dodać do systemu możliwość tworzenia stron za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Jest to odpowiedź WordPress na rosnącą popularność platform SaaS, w tym Wix i Shopify, które mają wizualne edytorzy stron na pokładzie. Oprócz tego zwiększyła się liczba aktywnych instalacje wśród dostępnych wizualnych edytorów dla WordPress. To świadczy o dużym zainteresowaniu takimi edytorami wśród społeczności systemu.

Monstroid2 - Elementor

Ale wrócimy do motywu Monstroid 2. On także zawierał własny Page Builder pozwalający robić niektóre działania według metody „Przeciągnij i Upuść”. Ale jego funkcjonalność była ograniczona. Dlatego twórcy templatki postanowiły zmienić go na bardziej progresywne rozwiązanie, którym jest Elementor. W ostatnim wpisie o motywie Interious już były opisane kluczowe przewagi Elementora: szybkości działania i prostota ogarnięcia dla nowych użytkowników. Te przewagi również były brane pod uwagę podczas wyboru edytora.

I wreszcie po 3 miesiącach gorącej pracy nad motywem powstał zupełnie inny produkt. Oto są kluczowe przewagi nowego Monstroid2:

  • Szybkość ładowania jest o 10 razy większa. Strona oparta o ten motyw ładuje się za 1,2 sekundy.
  • Zawiera Magic Button. To instrument, który pozwoli zmienić wygląd strony bez ręcznego pisania kodu.
  • Zawiera 20+ stylowych projektów. To są gotowe układy strony domowej i podstron. I najważniejsze, ta liczba będzie się zwiększać.
  • Zawiera Elementor i wszystkie płatne wtyczki do niego z Elementor marketplace.
  • Posiada ponad 500 szablonów dla Elementora (ta liczba będzie się zwiększać)..
  • Zawiera zestaw nowych rozszerzeń dla WooCommerce.

Nowy Monstroid2

Ale to nie wszystko! Do startu sprzedaży odnowionego Monstroid2 można uzyskać 30% zniżkę na motyw i przemiale wsparcie na 3 miesiąca tylko za $1. Warto tylko do 26 sierpnia zrobić poprzednie zamówienie templatki na stronie produktu. Więc pospieszcie się, aby uzyskać zniżkę na flagowiec od TemplateMonster.

Więcej informacji o przewagach motywu można znaleźć na stronie Monstroid2.

P.S. Prosimy zwrócić uwagę, że poprzedni Monstroid2 nie jest kompatybilny z nową wersją. To są 2 zupełnie różne produkty. Przenieść zawartość z poprzedniej wersji na nową można tylko ręcznie. Ale przeniesienie designu nie jest możliwe.

Komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Jednak zalecam osobiście, jeżeli jest kupiona tylko jedna licencja „starego” monstroid 2, aby kupić nową 🙂 bo strony zbudowane na starym M2 są nie kompatybilne i trzeba je zbudować na nowo, a co za tym idzie zmiana licenji = brak updatów starszej wersji.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Generator wykresu słupkowego lub liniowego

Chcesz coś w WordPress wyłączyć?