WordPress

Wielka odnowa motywu Monstroid2

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jesteście stałymi bywalcami naszego blogu? Wtedy na pewno mogliście natknąć się na wpisy z cyklu o Monstroid2, gdzie zostały opisane możliwości jednego z motywów flagowych od TemplateMonster. Ten produkt należy do tak zwanych „kombajnów”, czyli uniwersalnych rozwiązań. A więc może być stosowany do tworzenia różnego typu stron www zaczynając od blogów, a kończąc sklepami internetowymi.

Szeroki spektrum zastosowań Monstroid2 stał się możliwy dzięki obecności motywów potomnych, gotowym układom elementów strony (nagłówku, stopki itd.), wygodnym opcjom personalizacji i rozbudowanym wtyczkom. Oprócz tego motyw wspiera popularne rozszerzenia z repozytorium WordPress, co pozwala szybko dodać brakujących opcje na stronę. To, i więcej innych możliwości opisanych w cyklu, zrobiło Monstroid2 jednym z najbardziej popularnych produktów na stronie marketplace. Na obecną chwilę było wyprzedano ponad 7250 kopie tego produktu. Być może Państwo też używacie Monstroid2 na swojej stronie www? 🙂

Jednak rynek projektowania webowego zmienia się bardzo szybkimi tempami. Jeśli nawet nie jesteście deweloperami, a używacie WordPress do prowadzenia blogu, mogliście stać świadkami tych zmian. Po odnowieniu systemu do wersji 4.9.8, w panelu administracyjnym pojawił się przycisk „Wypróbuj Gutenberg”. W ten sposób twórcy WordPress zachęcają użytkowników spróbować nowy wizualny edytor stron, który zastąpi tradycyjny edytor w wersji 5.0.

Dlaczego deweloperzy systemu idą na taki krok? Po to, aby dodać do systemu możliwość tworzenia stron za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Jest to odpowiedź WordPress na rosnącą popularność platform SaaS, w tym Wix i Shopify, które mają wizualne edytorzy stron na pokładzie. Oprócz tego zwiększyła się liczba aktywnych instalacje wśród dostępnych wizualnych edytorów dla WordPress. To świadczy o dużym zainteresowaniu takimi edytorami wśród społeczności systemu.

Monstroid2 - Elementor

Ale wrócimy do motywu Monstroid 2. On także zawierał własny Page Builder pozwalający robić niektóre działania według metody „Przeciągnij i Upuść”. Ale jego funkcjonalność była ograniczona. Dlatego twórcy templatki postanowiły zmienić go na bardziej progresywne rozwiązanie, którym jest Elementor. W ostatnim wpisie o motywie Interious już były opisane kluczowe przewagi Elementora: szybkości działania i prostota ogarnięcia dla nowych użytkowników. Te przewagi również były brane pod uwagę podczas wyboru edytora.

I wreszcie po 3 miesiącach gorącej pracy nad motywem powstał zupełnie inny produkt. Oto są kluczowe przewagi nowego Monstroid2:

  • Szybkość ładowania jest o 10 razy większa. Strona oparta o ten motyw ładuje się za 1,2 sekundy.
  • Zawiera Magic Button. To instrument, który pozwoli zmienić wygląd strony bez ręcznego pisania kodu.
  • Zawiera 20+ stylowych projektów. To są gotowe układy strony domowej i podstron. I najważniejsze, ta liczba będzie się zwiększać.
  • Zawiera Elementor i wszystkie płatne wtyczki do niego z Elementor marketplace.
  • Posiada ponad 500 szablonów dla Elementora (ta liczba będzie się zwiększać)..
  • Zawiera zestaw nowych rozszerzeń dla WooCommerce.

Nowy Monstroid2

Ale to nie wszystko! Do startu sprzedaży odnowionego Monstroid2 można uzyskać 30% zniżkę na motyw i przemiale wsparcie na 3 miesiąca tylko za $1. Warto tylko do 26 sierpnia zrobić poprzednie zamówienie templatki na stronie produktu. Więc pospieszcie się, aby uzyskać zniżkę na flagowiec od TemplateMonster.

Więcej informacji o przewagach motywu można znaleźć na stronie Monstroid2.

P.S. Prosimy zwrócić uwagę, że poprzedni Monstroid2 nie jest kompatybilny z nową wersją. To są 2 zupełnie różne produkty. Przenieść zawartość z poprzedniej wersji na nową można tylko ręcznie. Ale przeniesienie designu nie jest możliwe.

📣 Obserwuj nas na Facebooku!