w

Uniqueness ostrzeże przed potencjalnym duplikatem zawartości

Było ostatnio o wtyczce do WordPressa pomagającej uniknąć opublikowania duplikatu istniejącego wpisu, a że jest to przydatna funkcja, to pora na coś podobnego do niebieskiej kropelki. Modułem oferującym taką funkcję jest Uniqueness. Działa sprawnie, jest prosty w okiełznaniu i stanowi fajną alternatywę dla modułu SimilarTitle, który działa podobnie ale niestety w ubiegłym roku został osierocony.

Jak to działa?

Już podczas wpisywania pierwszych liter tytułu naszej zawartości, Uniqueness przetrząsa tytuły istniejących zawartości i jeżeli nic nie znajdzie to wyświetla stosowną informację.

uniqueness ok

Natomiast jeżeli znajdzie coś pasującego do tego co wpisujemy to wyświetla inną ustawioną przez nas wiadomość oraz listę podobnych tytułów, ułożonych wedle daty publikacji. Lista ta jest aktualizowana na bieżąco, a tytuły są podlinkowane więc w razie potrzeby można otworzyć w nowej zakładce daną zawartość.

uniqueness rc

Co możemy zmienić/ustawić

  • tytuł boksu
  • treść wiadomości jaka będzie wyświetlona przy braku wyników
  • treść wiadomości jaka będzie wyświetlona, gdy znalezione zostaną podobne tytuły
  • treść wiadomość jaka będzie wyświetlona, gdy trwa szukanie
  • czy ma być aktywny dla wszystkich czy tylko wybranych typów zawartości
  • czy ma być aktywny, gdy dodajemy czy gdy edytujemy zawartość czy tu i tu
  • ilość znaków po których rozpocznie się szukanie
  • ilość tytułów do wyświetlenia (gdy tytułów będzie więcej to na końcu najdzie się dopisek, że są jeszcze inne)
  • czy lista tytułów ma być nadpisywana czy aktualizowana – to drugie oznacza, że wyniki z poprzedniego wyszukania nie są kasowane
  • umiejscowienie boksu poprzez zakładkę ustawień pól w rodzajach zawartości

Dodatkowe możliwości?

Tak, Uniqueness bierze pod uwagę taksonomie i jeżeli jakiś termin został wybrany to zawęża listę tytułów do tytułów zawartości powiązanych z x terminem. Oddaje do użytku uprawnienie wyświetlania boksu z powiązanymi tytułami, więc w razie potrzeby tylko wybrane rangi będą mogły z tego korzystać. Ponadto współpracuje z rdzennym modułem Drupala Search oraz modułem Apache Solr Search, co pozwoli skorzystać z alternatywnego mechanizmu szukania.

Similar post-title checker

Napisane przez Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Prośba o wyłączenie Adblocka na 3 sposoby + zliczanie blokujących

Czas na aktualizację: Drupal 7.34 i 6.34 online!