Drupal

Ukrycie strony do czasu wyłączenia AdBlocka

Pinterest LinkedIn Tumblr

A to ci łobuz z tego modułu. Zasłoni zawartość strony przed odwiedzającymi z aktywnymi rozszerzeniami w przeglądarce blokującymi reklamy jak AdBlock. Zamiast zawartości komunikat z prośbą o wyłączenie blokowania reklam. I będzie zakrywał treść do czasu aż rozszerzenie blokujące nie zostanie wyłączone lub nasza strona nie zostanie dodana do białej listy.

Zadziałał przy aktywnych topowych rozszerzeniach blokujących: AdBlock, AdBlock Plus, uBlock i uBlock Origin. I zapewne zadziała też przy innych podobnie działających rozszerzeniach, szczególnie gdy korzystają z tych samych list wzorców jak wymieniona wyżej top ekipa.

Moduł nie zezwala na personalizację wyglądu ale pozwala po stronie panelu zarządzania na personalizację tytułu i treści komunikatu, tekstu przycisku i wybranie dla jakich ról ma być aktywne ukrywanie zawartości.

Nie trzeba dogrywać żadnej biblioteki czy skryptu, moduł ładuje co potrzebne.

Kill Adblock

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

komentarze 4

  1. Nie kumam takiego postępowania, to moja i tylko moja decyzja czy chcę oglądać reklamy na Twojej stronie, nie możesz zmuszć usera do niejednokrotnie nagminnego prezentowania reklam. A mało tego , nie jednokrotnie spersonalizowanej kampanii. Drpbny przykład , na onet..pl szukam np wakacji w dobrej cenie, i OK, ale dla czego wchodząc na dropire mam też te same reklamy oglądać, będąc na Twojej stronie wolałbym otrzymać info o np: kursach , nowościach w WP czy Drupalu dla czego gutenberg jest beee itd. To nie jest kwestia blokowania reklam. Moja opinia, nie chcę na Twojej stronie otrzymywać reklam np. Solgaz itd…

  2. Odwieczna walka z reklamami trwa! 😉 Osobiście nie mam nic do tego, to oczywiste że każdy chce zarobić w możliwy sposób, z tym że na niektórych stronach, reklam jest tyle, że aż przysłaniają treść a niekiedy nawet niszczą układ stron !

Dodaj komentarz