WordPress

Twenty Sixteen w repozytorium skórek na WordPress.org

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niedługo po pierwszych screenach Twenty Sixteen trafił na GitHub, skąd można było pobierać i testować nowy domyślny motyw WordPressa. A z dniem dzisiejszym wylądował w oficjalnym repozytorium skórek. Także zapraszam do testu bo motyw bardzo fajny poza jednym – listą wpisów.

Twenty Sixteen to czytelność na pierwszym miejscu, podstawowa customizacja za pomocą Personalizacji, 5 wersji kolorystycznych + opcja zmiany kolorów kilku elementów wedle gustu…

Twenty Sixteen skins

… nieszablonowy układ zawartości wpisu – szeroki top z tytułem i zajawką, podobnej szerokości obrazek wyróżniający, meta dane wpisu ulokowane w bocznej kolumnie obok treści oraz wyjeżdżające zdjęcia i cytaty poza kolumnę treści (gdy obrazek w większym rozmiarze niż kolumna treści a cytat wyrównany do lewej). Do tego ładnie wycentrowany układ strony wpisu, gdy nie korzystamy z żadnych bocznych widgetów – szkoda, że nie można per wpis ustawić czy z lub bez sidebaru.

twenty sixteen single post

Ogólnie kolejny dobry motyw, ale bardziej gustowny i uniwersalny. Poza jednym powtarzającym się minusem kolejnych motywów – dla pętli wpisów (strona główna, archiwa, itd.) nie jest ustawione wyświetlanie tylko fragmentu treści lub wypisu, co oznacza, że jak do długich wpisów nie wstawimy ręcznie znaczników „czytaj dalej” to wyświetlają się w pełnej okazałości.

Nowy domyślny motyw jest nadal w fazie produkcji, co oznacza, że z instalacją na stronach produkcyjnych nie ma się co spieszyć i najlepiej poczekać do zakończenia prac. Aby uniknąć jakiś błędów. I tu nie kumam, po co już teraz dali ten motyw na repo WP.org jako motyw taki jak inne – gotowy do instalacji oraz zbierania recenzji i ocen? Jak ktoś nie obserwuje make.wordpress.org i nie zapali się światełko nad głową to może skusić się na instalację z myślą, że motyw już gotowy, bo na stronie motywu w opisie zero info na ten temat (bo po co). Lub przetestuje lokalnie i oceni coś co jeszcze ma prawo zawierać jakieś błędy, tak też się stało, jeden z użytkowników wystawił ocenę 3 na 5, po czym chciał cofnąć ocenę, gdy dostał komentarz z informacją, że ten motyw nie jest jeszcze ukończony.

Twenty Sixteen

📣 Obserwuj nas na Facebooku!