in

Tryb „dark mode” może trafi do rdzenia… na razie dostępny jest w formie wtyczki

Ciemny motyw jest obecny w niektórych webowych usługach, obecny jest w niektórych systemach operacyjnych, obecny jest też na niektórych witrynach (np: YouTube) i być może w niedalekiej przyszłości będzie obecny w kokpicie WordPressa.

Po co taki ciemny motyw? Aby wieczorem gdy pracujemy na laptopie czy urządzeniu mobilnym a jedynym źródłem światła jest ekran naszego urządzenia zmniejszyć obciążenie i wysiłek z jakim w takich warunkach nasze oczy pracują.

Padła propozycja wdrożenia do rdzenia WordPressa takiej funkcji i może tak się stanie w niedalekiej przyszłości. Na obecną chwilę to tylko propozycja, która może skończyć jak dziesiątki innych.

Będzie co będzie, jest też wtyczka 😉

Niezależnie od tego jak taka propozycja funkcji skończy… już teraz możesz użytkować taki mroczny tryb lub jedynie przetestować. Funkcję taką oferuje wtyczka Dark Mode z oficjalnego repozytorium wtyczek do WordPressa. To właśnie autor tej wtyczki zgłosił propozycję dodania natywnie funkcji ciemnego kokpitu do WordPressa.

A jeżeli nie prowadzisz sam witryny to zaręczam, że nie będzie niezgody lub potrzeby zagłosowania czy taki tryb aktywować czy nie ;)) Wtyczka nie aktywuje trybu „dark mode” globalnie dla każdego, taki tryb aktywujemy indywidualnie na stronie ustawień swojego profilu.

Dark Mode

Dodaj komentarz

Ukrycie strony do czasu wyłączenia AdBlocka

WordPressowy page builder Elementor dla Drupala