Optymalizuje zarówno oryginały, domyślnie tworzone rozmiary miniatur oraz niestandardowe rozmiary miniatur tworzone na potrzeby zainstalowanych wtyczek lub aktywnego motywu.

Jeżeli chodzi o formaty plików to optymalizowane są pliki JPG, JPEG i PNG, opcja kompresji jest też aktywna dla plików GIF ale kompresja tego typu plików kończy się błędem (brak informacji co jest powodem błędu).

Proces kompresji odbywa się poprzez zewnętrzną usługę. Na obecną chwilę optymalizowanie obrazków jest bezpłatne, ale z czasem zapewne zostaną wprowadzone ograniczenia co do max ilości plików w miesiącu (jak we wtyczce Compress JPEG & PNG images) lub ustawień czy jakości kompresji (jak we wtyczce Smush Image Compression and Optimization). Bądź całkowite zablokowanie darmowego kompresowania i wymuszenie wykupienia płatnego planu (jak we wtyczce EWWW Image Optimizer).

Instalacja

Po ani przed instalacją wtyczki nie musimy udać się na x witrynę aby założyć konto. Po aktywacji wtyczki, udajemy się na stronę wtyczki i klikamy Get Started co uruchamia proces instalacyjny. Wtyczka samodzielnie pobiera dla naszej witryny klucz API, nanosi domyślne ustawienia i dodaje obecnie wgrane obrazki biblioteki mediów do kolejki kompresowania.

Kokpit kompresji

Po zakończeniu procesu instalacyjnego, otrzymujemy wgląd w statystyki kompresji, dostęp do ustawień, funkcji uruchomienia procesu optymalizacji obrazków i tabeli z listą obrazków biblioteki mediów, gdzie mamy informację jaki był oryginalny rozmiar pliku i jaki jest rozmiar pliku po kompresji. Całość w obrębie jednej strony.

W zależności od potrzeby możemy uruchomić proces kompresji wszystkich plików klikając One Click Optimizer lub tylko wybranych plików – klikając w tabeli z listą obrazków przycisk Compress obok danego obrazka.

Ustawienia

Do dyspozycji mamy 4-stopniowe ustawienie jakości kompresji.

Oraz mamy opcję wyłączenia kompresowania wybranych rozmiarów miniatur.

I to tyle z dostępnych ustawień.

Brak automatycznej optymalizacji

Przynajmniej w obecnej wersji, wgrywane obrazki nie są automatycznie optymalizowane po uploadzie na serwer lub później w tle. Po wgraniu nowych obrazków musimy udać się na stronę wtyczki i kliknąć Update image aby dodać nowe obrazki do kolejki, a następnie One Click Optimize.

TP Image Optimizer

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz