w

Times – jeden z ciekawszych motywów newsowych

Czasami trafiasz na motyw do WordPressa, który od pierwszych chwil wzbudza Twój zachwyt i zastanawiasz się czy nie wykorzystać go przy swojej obecnej lub przyszłej stronie. Ciekawy układ strony głównej, nieszablonowe strony wpisów i dostępne funkcje czynią razem, że dany motyw po prostu Ci się podoba. Ostatnio natrafiłem na motyw Times, który po krótkiej chwili wzbudził taką reakcję u mnie i trafił od razu do listy ulubionych motywów.

Motyw jest płatny i dostępny w obrębie sklepu ThemeForest ale myślę, że jest wart swojej ceny.

W topie motywu mamy wyszukiwarkę, dzisiejszą datę i miejsce na dodatkowe menu. Niżej duży blok z wyeksponowanym na środku tytułem i krótkim opisem witryny. A pod nim główne rozwijane menu, które pozwala wyświetlić ostatnie wpisy z każdej z kategorii i podkategorii.

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Strona główna złożona z trzech kolumn, jednej szerokiej i dwóch węższych o takich samych wymiarach. Pierwsza kolumna to najważniejsza zawartość i tu wedle tego co widać w demie mamy do wyboru kilka widgetów prezentujących ostatnie lub z danej kategorii wpisy. Jest slider, jest zwykła lista z opcją infinite loading oraz jest jedno, dwu i trzy kolumnowy widget na wpisy z wybranych kategorii. Pozostałe dwie kolumny to miejsce na wszystko co nie zmieściło się w głównej kolumnie lub co mniej ważne a chcemy dodać jak rekomendowane wpisy, wpisy wybrane przez redakcję, reklamy, odesłania do serwisów społecznościowych (wraz z licznikiem fanów) czy widget z archiwum (to akurat domyślny widget WordPressa).

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Z kolei wyświetlając stronę wpisu… no cóż… prezentuje się na prawdę super. Góra to kolorystycznie wyróżniona kategoria, tytuł, data dodania i autor wpisu, niżej miejsce na wprowadzenie do wpisu obok którego po prawej ilość komentarzy, ilość wyświetleń wpisu i przycisk dodania do ulubionych – odwiedzający mogą tworzyć swoją listę ulubionych wpisów lub po prostu listę wpisów do przeczytania na później.

Ikona wpisu wkomponowana w treść tuż nad prawym sidebarem, niektóre wpisy mają główny obrazek w tradycyjnym położeniu więc wnioskuje, że przy publikacji wpisu mamy opcję wyboru umieszczenia ikony wpisu.

Typografia miła dla oka, nie za duża, nie za mała i czytelna, font na wzór witryn znanych gazet, obrazki (zarówno te obok treści jak i pośrodku), być może także multimedia wyświetlane w formie szerszej niż kolumna tekstu.

Popularne elementy wpisu jak tagi, info o autorze wpisu (wraz z listą ostatnich wpisów) oraz przyciski społecznościowe zostały przerzucone do prawego sidebara, co nie oznacza, że dół wpisu oczyszczono do zera.

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Zaraz pod wpisem znajdziemy ponownie przycisk dodania do ulubionych, przycisk wyświetlający przyciski udostępnienia wpisu w mediach społecznościowych oraz przycisk wyświetlenia sekcji komentarzy, która to domyślnie jest ukryta.

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Skoro mowa o sekcji komentarzy to autorzy troszkę podrasowali to co domyślnie oferuje WordPress. Dodali opcję głosowania na poszczególne komentarze, dodali opcję zalogowania się via Facebook, Google+ i Twitter, dodali możliwość zmiany sortowania komentarzy (starsze, nowsze, z największą ilością głosów) oraz złączyli pola formularza, przy okazji wyrzucając pole na stronę www.

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Strony archiwum czy strony autorów przygotowano nieco w stylu stron wpisów, tyle, że zamiast dwóch kolumn mamy jedną kolumnę z listą wpisów w formie siatki oraz zamiast licznika komentarzy czy wyświetleń jeden licznik wyświetlający ilość wpisów w danej kategorii lub ilość wpisów spod klawiatury danego autora.

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Times - jeden z ciekawszych motywów newsowych

Do tego zestaw shortcodes m.in. do cytatów, wyróżnienia ważnych komunikatów czy dodania przycisku do treści.

TIMES – Extraordinary Newspaper Magazine Theme