Czasami trafiasz na motyw do WordPressa, który od pierwszych chwil wzbudza Twój zachwyt i zastanawiasz się czy nie wykorzystać go przy swojej obecnej lub przyszłej stronie. Ciekawy układ strony głównej, nieszablonowe strony wpisów i dostępne funkcje czynią razem, że dany motyw po prostu Ci się podoba. Ostatnio natrafiłem na motyw Times, który po krótkiej chwili wzbudził taką reakcję u mnie i trafił od razu do listy ulubionych motywów.

Motyw jest płatny i dostępny w obrębie sklepu ThemeForest ale myślę, że jest wart swojej ceny.

W topie motywu mamy wyszukiwarkę, dzisiejszą datę i miejsce na dodatkowe menu. Niżej duży blok z wyeksponowanym na środku tytułem i krótkim opisem witryny. A pod nim główne rozwijane menu, które pozwala wyświetlić ostatnie wpisy z każdej z kategorii i podkategorii.

Strona główna złożona z trzech kolumn, jednej szerokiej i dwóch węższych o takich samych wymiarach. Pierwsza kolumna to najważniejsza zawartość i tu wedle tego co widać w demie mamy do wyboru kilka widgetów prezentujących ostatnie lub z danej kategorii wpisy. Jest slider, jest zwykła lista z opcją infinite loading oraz jest jedno, dwu i trzy kolumnowy widget na wpisy z wybranych kategorii. Pozostałe dwie kolumny to miejsce na wszystko co nie zmieściło się w głównej kolumnie lub co mniej ważne a chcemy dodać jak rekomendowane wpisy, wpisy wybrane przez redakcję, reklamy, odesłania do serwisów społecznościowych (wraz z licznikiem fanów) czy widget z archiwum (to akurat domyślny widget WordPressa).

Z kolei wyświetlając stronę wpisu… no cóż… prezentuje się na prawdę super. Góra to kolorystycznie wyróżniona kategoria, tytuł, data dodania i autor wpisu, niżej miejsce na wprowadzenie do wpisu obok którego po prawej ilość komentarzy, ilość wyświetleń wpisu i przycisk dodania do ulubionych – odwiedzający mogą tworzyć swoją listę ulubionych wpisów lub po prostu listę wpisów do przeczytania na później.

Ikona wpisu wkomponowana w treść tuż nad prawym sidebarem, niektóre wpisy mają główny obrazek w tradycyjnym położeniu więc wnioskuje, że przy publikacji wpisu mamy opcję wyboru umieszczenia ikony wpisu.

Typografia miła dla oka, nie za duża, nie za mała i czytelna, font na wzór witryn znanych gazet, obrazki (zarówno te obok treści jak i pośrodku), być może także multimedia wyświetlane w formie szerszej niż kolumna tekstu.

Popularne elementy wpisu jak tagi, info o autorze wpisu (wraz z listą ostatnich wpisów) oraz przyciski społecznościowe zostały przerzucone do prawego sidebara, co nie oznacza, że dół wpisu oczyszczono do zera.

Zaraz pod wpisem znajdziemy ponownie przycisk dodania do ulubionych, przycisk wyświetlający przyciski udostępnienia wpisu w mediach społecznościowych oraz przycisk wyświetlenia sekcji komentarzy, która to domyślnie jest ukryta.

Skoro mowa o sekcji komentarzy to autorzy troszkę podrasowali to co domyślnie oferuje WordPress. Dodali opcję głosowania na poszczególne komentarze, dodali opcję zalogowania się via Facebook, Google+ i Twitter, dodali możliwość zmiany sortowania komentarzy (starsze, nowsze, z największą ilością głosów) oraz złączyli pola formularza, przy okazji wyrzucając pole na stronę www.

Strony archiwum czy strony autorów przygotowano nieco w stylu stron wpisów, tyle, że zamiast dwóch kolumn mamy jedną kolumnę z listą wpisów w formie siatki oraz zamiast licznika komentarzy czy wyświetleń jeden licznik wyświetlający ilość wpisów w danej kategorii lub ilość wpisów spod klawiatury danego autora.

Do tego zestaw shortcodes m.in. do cytatów, wyróżnienia ważnych komunikatów czy dodania przycisku do treści.

TIMES – Extraordinary Newspaper Magazine Theme

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz