Szukasz motywu do Drupala na potrzeby serwisu newsowego, bardziej w stylu bloga niż rozbudowanego portalu? Motyw TheMAG może Cię zainteresować.

I nie ma znaczenia czy mowa o stronie odpalonej na Drupal 7 czy Drupal 8, autorzy motywu oddają do użytku wersje dla obu wydań Drupala. Warto mieć jednak na uwadze, że motywy różnią się niektórymi funkcjami z uwagi na zmiany jakie zaszły w nowym ósmym wydaniu Drupala.

TheMAG oferuje kilka styli nagłówka witryny do wyboru, posiada też kilka układów treści do wyboru w przypadku strony głównej, stron taksonomii czy samych wpisów. Skoro jesteśmy przy wpisach to mamy do dodatkowo kilka typów wpisów – normalny wpis, wpis multimedialny oraz wpis z galerią zdjęć. Pozostałe standardowe strony Drupala jak strona z formularzem kontaktu czy strona błędu 404/403 również przeszły mniejszy lub większy lifting aby wizualnie nie odbiegały od reszty i tworzyły spójną całość.

Top i dół strony

Do wyboru mamy 4 style, dwa z nich poza zmianą układu elementów wzbogacone są o dodatkowe miejsce reklamowe na stronie.

W dole strony nie mamy takiej palety układów do wyboru ale za to mamy miejsce na bloki zawierające różne zawartości jak przykładowo ostatnie wpisy czy popularne tagi.

Personalizacja strony głównej

Wedle potrzeb strona główna naszej witryny może posiadać prosty układ jak i rozbudowany układ złożony z wielu bloków i kolumn prezentujących wybrane treści na różne sposoby. Do wyboru mamy 6 układów, do tego 5 styli dla bloku wyróżnionych wpisów i 13 styli zajawek wpisów.

Wedle autorów motywu personalizacja strony głównej nie powinna sprawiać trudności.

Rozbudowane wpisy

Duże zdjęcie poprzedzające treść wpisu z wycentrowaną zawartością bez bocznego sidebara? A może typowy układ strony wpisu? TheMAG oferuje 3 style strony wpisu do wyboru.

Chcesz dołączyć materiał wideo czy galerię zdjęć? Żaden problem, TheMAG oferuje łatwe dodanie materiału wideo jak i jednej lub kilku galerii zdjęć w formie slajdera lub w formie siatki miniatur, z opcją podglądu oryginałów zdjęć via lightbox.

Autorzy oddali do użytku funkcje formatów wpisów, czyli coś ala to co jest w WordPress.

Strony taksonomii

Podobnie jak w przypadku strony wpisu, dla stron taksonomii przygotowano kilka styli układu zawartości. W sumie do wyboru mamy 5 styli. Nie podoba nam się domyślny układ, wybieramy inny 😉

Standardowe strony Drupala

Pozostałe strony Drupala jak strona wyszukiwarki, strona kontaktowa, strona błędu 403/404 czy strona autora nie odstają od reszty, autorzy motywu i te strony podkręcili nieco.

Pozostałe dodatki

Wsparcie dla oembed umożliwiające łatwe wklejenie treści z serwisów społecznościowych, wsparcie dla paginacji typu „infinite loading” w formie ładowania kolejnych treści na żądanie lub po przewinięciu strony w dół. Wyświetlanie na stronach wpisów bloku z powiązanymi wpisami – dopasowane na podstawie powiązanych kategorii i tagów. Do tego odesłania do profili społecznościowych, przyciski udostępnienia wpisów w mediach społecznościowych, wbudowany odtwarzacz wideo oraz możliwość przyklejenia bocznego sidebara z blokami.

A gdybyśmy chcieli odpalić sklep to mamy wsparcie dla Commerce 2 co umożliwi uruchomienie na naszej witrynie sklepu bez potrzeby dostosowania wyglądu. O ile z tego modułu skorzystamy ;))

Instalacja

Motyw jest udostępniony w formie dystrybucji z dedykowanym profilem instalacyjnym, czyli mamy kompletny zestaw dodatkowych modułów i bibliotek wraz z instalatorem, który ograniczy trud uruchomienia nowej witryny do personalizacji ustawień i dodania wstępnej treści.

Do paczki instalacyjnej dołączony jest także motyw potomny na nasze własne modyfikacje wyglądu czy dodatkowe ostylowanie.

W przypadku instalacji motywu na obecnej stronie mamy do użytku dokumentację instalacji motywu.

====

Motyw jest płatny, kosztuje 54$ i jest sprzedawany za pośrednictwem platformy ThemeForest.

TheMAG – Highly Customizable Drupal 7 and Drupal 8 Blog and Magazine Theme

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz