WordPress

TechNews – minimalistyczny motyw magazynowy z funkcją recenzji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Magazynowy układ strony głównej, elegancki układ strony wpisów wraz z popularnymi dodatkami jak przyciski społecznościowe, wyeksponowany autor wpisu, powiązane wpisy czy odesłania do innych wpisów danego autora oraz funkcja recenzowania, dzięki której możemy podsumować naszą recenzję oceną w kilku kategoriach. Oczywiście strony archiwum nie zostały pozostawione same sobie i wizualnie nie odbiegają od reszty. Plus opcja zbierania subskrybentów newslettera w formie okienka popup i obsługa formatów wpisów w WordPress.

Ogólnie estetyczny, minimalistyczny wizualnie motyw, który nie może się nie podobać, co najwyżej może być zbyt minimalistyczny wizualnie lub zbyt prosty funkcjonalnie jeżeli oczekujemy czegoś bardziej rozbudowanego i mającego więcej funkcji do zaoferowania. Dzięki temu szybko się ładuje i nie wymaga większych zasobów serwera.

W topie motywu mamy proste rozwijane menu. Raczej nie ma mega menu w którym mamy podgląd ostatnich wpisów z wybranych kategorii lub nie widać w demie motywu ani nie ma wzmianki w opisie motywu.

Strona główna złożona z kilku sekcji, pierwsza najważniejsza prezentuje ostatnie wpisy – tutaj do wyboru 4 style.

Niżej mamy sekcję wyświetlającą w formie siatki resztę wpisów na naszej witrynie.

A pod sekcją z ostatnimi wpisami mamy dwukolumnową kolejną sekcję ale tym razem z ostatnimi recenzjami, w jednej kolumnie lista tytułów recenzji a w drugiej kolumnie tytuł recenzji, ikona wpisu i ocena. Sekcja w formie automatycznie przewijanego slidera.

Masz w planach nie tylko recenzje tekstowe ale i w formie wideo? To ucieszy dostępna na stronie głównej sekcja wideo, w której po kliknięciu na obrazek wyświetla się w formie okienka popup nasze wideo z daną recenzją.

A co na stronie wpisów? Dwukolumnowy układ. Pierwsza kolumna to główna część wpisu a druga kolumna to sidebar na widgety, sam motyw kilka wigetów udostępnia do wykorzystania.

Zawartość wpisu poprzedza ikona wpisu w pełni zajmująca dostępną szerokość kolumny (w przypadku standardowego formatu wpisów), niżej przycisk z ukrytą listą przycisków udostępnienia wpisu w mediach społecznościowych, meta dane wpisu, tytuł i zawartość wpisu. Po lewej obok tekstu informacja o autorze wpisu.

Względem ikony wpisu tekst jest zwężony i przesunięty do prawej pozostawiając po lewej pustą kolumną, nie tylko na informację o autorze wpisu ale i na wizualne wyeksponowanie obrazków, być może także multimediów.

Koniec wpisu zdobi blok podsumowania oceny produktu jeżeli to recenzja, lista tagów, blok z odesłaniami do innych powiązanych wpisów oraz blok z odesłaniami do innych wpisów danego autora.

Sekcja komentarzy standardowa tyle, że wizualnie dopasowana do reszty. Podobnie jak i strony archiwum nie odbiegają wizualnie. Podobnie jak strony wpisów w dwukolumnowym układzie.

Jak wspominałem na początku, autorzy motywu dodali opcję zbierania subskrybentów newslettera co przyda się przy budowie społeczności naszej witryny.

TechNews WordPress Review Magazine News Theme

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

1 Comment

Dodaj komentarz