in

TechNews – minimalistyczny motyw magazynowy z funkcją recenzji

Obserwuj DropDire na Facebooku!

Magazynowy układ strony głównej, elegancki układ strony wpisów wraz z popularnymi dodatkami jak przyciski społecznościowe, wyeksponowany autor wpisu, powiązane wpisy czy odesłania do innych wpisów danego autora oraz funkcja recenzowania, dzięki której możemy podsumować naszą recenzję oceną w kilku kategoriach. Oczywiście strony archiwum nie zostały pozostawione same sobie i wizualnie nie odbiegają od reszty. Plus opcja zbierania subskrybentów newslettera w formie okienka popup i obsługa formatów wpisów w WordPress.

Ogólnie estetyczny, minimalistyczny wizualnie motyw, który nie może się nie podobać, co najwyżej może być zbyt minimalistyczny wizualnie lub zbyt prosty funkcjonalnie jeżeli oczekujemy czegoś bardziej rozbudowanego i mającego więcej funkcji do zaoferowania. Dzięki temu szybko się ładuje i nie wymaga większych zasobów serwera.

W topie motywu mamy proste rozwijane menu. Raczej nie ma mega menu w którym mamy podgląd ostatnich wpisów z wybranych kategorii lub nie widać w demie motywu ani nie ma wzmianki w opisie motywu.

Strona główna złożona z kilku sekcji, pierwsza najważniejsza prezentuje ostatnie wpisy – tutaj do wyboru 4 style.

Niżej mamy sekcję wyświetlającą w formie siatki resztę wpisów na naszej witrynie.

A pod sekcją z ostatnimi wpisami mamy dwukolumnową kolejną sekcję ale tym razem z ostatnimi recenzjami, w jednej kolumnie lista tytułów recenzji a w drugiej kolumnie tytuł recenzji, ikona wpisu i ocena. Sekcja w formie automatycznie przewijanego slidera.

Masz w planach nie tylko recenzje tekstowe ale i w formie wideo? To ucieszy dostępna na stronie głównej sekcja wideo, w której po kliknięciu na obrazek wyświetla się w formie okienka popup nasze wideo z daną recenzją.

A co na stronie wpisów? Dwukolumnowy układ. Pierwsza kolumna to główna część wpisu a druga kolumna to sidebar na widgety, sam motyw kilka wigetów udostępnia do wykorzystania.

Zawartość wpisu poprzedza ikona wpisu w pełni zajmująca dostępną szerokość kolumny (w przypadku standardowego formatu wpisów), niżej przycisk z ukrytą listą przycisków udostępnienia wpisu w mediach społecznościowych, meta dane wpisu, tytuł i zawartość wpisu. Po lewej obok tekstu informacja o autorze wpisu.

Względem ikony wpisu tekst jest zwężony i przesunięty do prawej pozostawiając po lewej pustą kolumną, nie tylko na informację o autorze wpisu ale i na wizualne wyeksponowanie obrazków, być może także multimediów.

Koniec wpisu zdobi blok podsumowania oceny produktu jeżeli to recenzja, lista tagów, blok z odesłaniami do innych powiązanych wpisów oraz blok z odesłaniami do innych wpisów danego autora.

Sekcja komentarzy standardowa tyle, że wizualnie dopasowana do reszty. Podobnie jak i strony archiwum nie odbiegają wizualnie. Podobnie jak strony wpisów w dwukolumnowym układzie.

Jak wspominałem na początku, autorzy motywu dodali opcję zbierania subskrybentów newslettera co przyda się przy budowie społeczności naszej witryny.

TechNews WordPress Review Magazine News Theme

Komentarze

Jakiś komentarz?

Dodaj komentarz

Loading…

0

Monstroid 2 i Jetimpex Dashboard – pełne dane techniczne pod ręką

Podręczne notatki „pod ręką”