w

Reklama wycięta? Ad Blocking Detector wstawi w to miejsce coś innego

W listopadzie ubiegłego roku informowałem o wtyczce Adblock Notify by b*web wykrywającej aktywne rozszerzenie blokujące reklamy i wstawiającej w miejsce wyciętej reklamy zastępczą zawartość lub m.in. popup z jakąś wiadomością. Była to dość rozbudowana wtyczka, nie tylko wykrywała i wstawiała w miejsce reklamy placeholder lub wyświetlała na kilka sposobów prośbę o wyłączeniu blokady ale i oddawała nam do wglądu statystyki blokowania. Tytułowe Ad Blocking Detector to wtyczka tej samej kategorii ale znacznie „lżejszy kaliber” na blokujących reklamy.

W Ad Blocking Detector tworzymy shortcode (można dodać kilka), które zawiera dowolną zawartość dla blokujących reklamy i może opcjonalnie zawierać kod samej reklamy. Takie dwa w jednym. Nie tylko może nam ta wtyczka posłużyć do wyświetlania wiadomości lub zastępczej zawartości dla blokujących reklamy ale i do wstawiania samych reklam.

Ad Blocking Detector shortcode content

Utworzone shortcode wstawiamy w wybranym miejscu na stronie i po stronie odwiedzającego albo wyświetlana w tym miejscu będzie reklama lub wiadomość/zastępcza zawartość albo tylko wiadomość/zastępcza zawartość.

Opcjonalnie zamiast shortcode, korzystamy z widgetu jaki ta wtyczka oferuje. Wstawiamy go do wybranego sidebara motywu i z rozwijanej listy wybieramy, które shortcode ma wyświetlać.

Ad Blocking Detector widget

PS Przetestowałem tą wtyczkę na czterech popularnych rozszerzeniach: ADblock, ADblock Plus, uBlock i Ghostery. Przy trzech pierwszych Ad Blocking Detector zatrybił i wyświetlił zastępczą zawartość. Przy Ghostery poległ.

Ad Blocking Detector