Drupal

Przyklej sobie dowolny element strony

Pinterest LinkedIn Tumblr

Menu nawigacyjne przytwierdzone na stałe u góry strony i dostępne wraz z przewijaniem strony, a może przyklejony blok w np: lewym sidebarze? Z modułem Sticky Navigation to pikuś.

Krok 1

Pobieramy i wgrywamy moduł Sticky Navigation – https://drupal.org/project/stickynav

Krok 2

Wchodzimy na stronę i kopiujemy nazwę ID lub klasy elementu naszej skórki, który chcemy aby był “przyklejony”.

Przykładowo chcę aby tym elementem było menu nawigacyjne, więc sprawdzam (**) jaki ma ID lub klasę div w który wsadzone jest menu, w poniższym przykładzie jest to div z klasą  menu_wrapper.

** wchodzimy na stronę z przeglądarki Chrome lub Firefox i odpalamy okienko narzędzi programisty (Chrome & Firefox – Ctrl+Shift+C) – prosty i szybki sposób na podejrzenie klasy.

Sticky Navigation example element

Kopiujemy klasę do schowka (Ctrl+C).

Krok 3

Wchodzimy na stronę konfiguracji tego modułu (Zarządzanie > Konfiguracja > Sticky Nav Settings), zaznaczamy checkbox obok nazwy skórki dla której chcemy przykleić nasze menu i w wysuniętym polu wklejamy wcześniej skopiowaną nazwę klasy pamiętając o dodaniu kropki gdy wklejamy klasę lub znak # gdy jest do ID (np: <div id="jakisID"></div>).

Przyklej sobie dowolny element strony sticky navigation settings page

Krok 4

Klikamy przycisk Zapisz konfigurację, opuszczamy stronę zarządzania i sprawdzamy jak sprawuje się nasze przyklejone menu.

Przyklejony element wraz z aktywacją (przewinięciem strony w dół) otrzyma dodatkową klasę, więc gdyby zaszła potrzeba dodania marginesu czy obniżenia menu to mamy do dyspozycji specjalną klasę.

Sticky Navigation example

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz