w

Lubię to!Lubię to!

Przycisk polubienia wpisu (i nie tylko) bez udziału Facebooka

Choć powiązanie przycisku polubienia z Facebookiem, czyli dodanie oryginalnego przycisku polubienia tego serwisu społecznościowego na swojej witrynie ma dodatkowe zalety to niektórzy wolą mieć podobną funkcję ale bez powiązania z zewnętrznym serwisem społecznościowym lub zewnętrzną usługą.

Taką funkcję oferuje wtyczka WP ULike, przycisk polubienia w formie graficznej lub tekstowej wraz z opcją cofnięcia polubienia, wyświetlaniem ilości polubień i wyświetlaniem kto polubił (działa tylko w przypadku zarejestrowanych użytkowników w witrynie). A dodatkowo po kliknięciu polubienia wpisu wyświetlane jest w prawym dolnym rogu okna przeglądarki powiadomienie dziękujące za polubienie.

Podobne ale o „smutniejszym” przesłaniu powiadomienie wyświetlane jest także, gdy ktoś cofnie polubienie danego wpisu.

To nie wszystko!

Dodatkowo do użytku mamy widget wyświetlający top wpisów wg ilości polubień. Widget jest konfigurowalny, możemy zmienić domyślną ilość wpisów, ukryć ikonę wpisu i ilość polubień oraz zakres czasu jaki jest brany pod uwagę (dotychczas, rok, miesiąc, tydzień, wczoraj, dzisiaj).

Zarządzający witryną mają do wglądu statystyki z polubień. Łączną ilość polubień dotychczas, dzisiaj, wczoraj, z ostatniego tygodnia, miesiąca i roku. Do tego lista wpisów najbardziej polubionych czy lista użytkowników, którzy najczęściej lajkują wpisy.

Rozbudowana personalizacja

  • wygląd przycisków, łącznie z opcją wgrania swoich grafik i zmiany domyślnego tekstu a nawet modyfikacją szablonu przycisku
  • miejsce wyświetlania – nad, pod lub nad i pod główną treścią (tylko w przypadku wpisów i komentarzy)
  • typy wpisów na jakich będą wyświetlane przyciski
  • kto może lajkować – wszyscy czy tylko zarejestrowani
  • włączenie/wyłączenie danych strukturalnych
  • wyłączenie powiadomień wyświetlanych gdy ktoś polubi lub odlubi + opcja zmiany domyślnych treści
  • usunięcie wszystkich zebranych danych statystycznych
  • usunięcie wszystkich zebranych danych polubień
  • anonimizacja adresów IP
  • i inne niewymienione ustawienia

Nie tylko wpisy…

Odwiedzający i zarejestrowani użytkownicy mogą lajkować także komentarze, wtyczka współpracuje z natywnym systemem komentarzy WordPressa. Współpracuje także z wtyczką BuddyPress co daje możliwość lajkowania aktywności na stronach profilowych. I z tego co widzę też z wtyczką bbPress i WooCommerce.

WP ULike współpracuje też z wtyczką myCRED co daje możliwość punktowania użytkowników za lajkowanie.

? WP ULike

Komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Powiadomienie z prośbą o wyłączenie adblocka

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina