WordPress

Prosty motyw do foto bloga

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czemu akurat foto bloga? Bo motyw jest tak zminimalizowany funkcjonalnie, że tego typu przeznaczenie przyszło mi w pierwszej myśli po ujrzeniu co oferuje i jak się prezentuje wizualnie.

Strona główna z dużym jednolitym lub graficznym nagłówkiem zawierającym nazwę oraz opis witryny, nad nagłówkiem główne menu, poniżej nagłówka siatka ostatnich wpisów w formie samych grafik z nałożonym na nie tytułem i datą dodania.

Podobnie wyglądają siatkę wpisów wyświetlają strony kategorii, tagów czy archiw miesięcznych.

Natomiast strony wpisów to totalny minimalizm, boczny sidebar z widgetami, tytuł, wpisu, data dodania wpisu, zawartość wpisu, sekcja komentarzy i nawigacja w stylu – poprzedni wpis/następny wpis.

Zapomnijcie o typowych meta danych jak autor wpisu, kategorie czy tagi, zapomnijcie też o typowych elementach wpisów jak ikona wpisu czy blok z powiązanymi wpisami. Oczywiście strony kategorii czy tagów działają i wyświetlają się wizualnie zgodnie z resztą stron motywu ale w tym motywie tego nie używa się ;)))

Bez strony typu landing page ten motyw nie sprawdzi się na stronie firmowej, a dla typowego bloga czy strony newsowej nie tylko nie posiada typowych elementów i funkcji ale i został oskalpowany z tego co domyślnie WordPress oferuje.

Motyw jest dostępny w wersji bezpłatne i płatnej oferującej m.in. personalizację domyślnej kolorystyki, aktywowania na każdej stronie nagłówka widocznego w wersji free tylko na stronie głównej czy otrzymujemy możliwość wyłączenia bocznego sidebara.

PhotoBlogster

📣 Obserwuj nas na Facebooku!