w

Prośba o wyłączenie Adblocka na 3 sposoby + zliczanie blokujących

Na trzy różne sposoby umożliwia poproszenie blokujących reklamy (ale tylko tych korzystających z rozszerzenia Adblock i jego forków) o dodanie naszej strony do białej listy, dostarcza kilka danych statystycznych odnośnie blokujących oraz posiada na tyle rozbudowany panel konfiguracji aby dało się ustawić pod siebie jej działanie. Opcjonalnie możemy ograniczyć się do samych statystyk. Poznajcie wtyczkę Adblock Notify by b*web.

Tryby działania

Wtyczka ta może działać na trzy sposoby, pierwszy to zbieranie samych danych statystycznych, drugi to statystyki i wyświetlanie wiadomości via popup, a trzeci to statystyki i przekierowanie na stronę z wiadomością.

Pierwszy tryb działania: dane statystyczne

Zlicza ilość osób blokujących reklamy w danym dniu i ogółem oraz ile osób wyłączyło rozszerzenie. Notuje także ilość odwiedzin w danym dniu i ogółem abyśmy mieli porównanie odwiedzający-blokujący. Zebrane dane są wyświetlane poprzez widget na głównej stronie kokpitu.

Adblock Notify by bweb stats widget

Drugi tryb działania: dane statystyczne + popup

To co w trybie pierwszym ale tutaj dodatkowo w formie modalnej wyświetlany jest popup przy każdym wejściu na stronę lub co x dni przy wykorzystaniu ciasteczek. To co znajdzie się w tym popupie zależy od nas, jego tytuł jak i treść możemy dowolnie zmienić z poziomu panelu ustawień, a podpięty pod pole textarea edytor wizualny wraz z bibliotekom mediów ułatwi wprowadzenie sformatowanej wiadomości i/lub wstawienie grafiki. Dodatkowo możemy ustawić kolor tekstu (osobno dla tytułu i treści wiadomości), kolor tła tekstu, kolor i przeźroczystość overlaya, aktywować ciasteczka i ustawić ile dni mają być ważne, włączyć możliwość zamknięcia popupa kliknięciem w tło oraz włączyć efekt spowolnionego pojawiania się.

Adblock Notify by bweb example

Trzeci tryb działania: dane statystyczne + przekierowanie

Najbardziej hardcorowy tryb działania. To co w trybie pierwszym ale tutaj blokujący reklamy zostanie przekierowany na dowolną podstronę (typ wpisów Strony). W panelu ustawień wybieramy, na którą stronę odwiedzający zostanie przekierowany oraz opcjonalnie możemy ustawić aby przekierowany został także każdy odwiedzający, który ma wyłączoną obsługę JavaScript. Wybranie podstrony przekierowania jest osobne dla blokujących i tych z wyłączonym JS.

Prośba o wyłączenie Adblocka na 3 sposoby + zliczanie blokujących

Wypełniacz wyciętych reklam

Dodatkowo niezależnie od wybranego trybu działania możemy aktywować wyświetlanie wiadomości w miejscu wyciętych reklam. Tutaj podobnie jak przy popupie możemy wstawić dowolną zawartość i także w polu wprowadzania tej wiadomości mamy do użytku podpięty edytor wizualny wraz z biblioteką mediów. Prócz aktywowania tej funkcji i wklepania treści wiadomości musimy jeszcze dodać identyfikator (ID, klasa) bloków reklamowych.

Adblock Notify by bweb example 2

Adblock Notify by b*web