WordPress

Powiadomienie z prośbą o wyłączenie adblocka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przy aktywnym w przeglądarce rozszerzeniu typu AdBlock odwiedzającemu wyświetla się okienko popup z prośbą o wyłączeniu na naszej witrynie blokowania reklam, podczas gdy pozostała widoczna zawartość jest zaciemniona. Działanie podobne do modułu Kill Adblock do Drupala z tym, że rozwiązanie do WordPressa.

Działa z popularnymi rozszerzeniami jak AdBlock, AdBlock Plus, uBlock i nawet rozszerzeniem Ghostery, które na ogół wygrywa z takimi skryptami.

Nagłówek i treść komunikatu definiujemy poprzez dedykowany temu formularz na stronie ustawień wtyczki.

Opcjonalnie możemy włączyć utworzenie zdarzenia na potrzeby monitorowania w Google Analytics oraz włączyć wyświetlanie przycisku z funkcją zamknięcia okienka popup. Po kliknięciu w przycisk zamknięcia odwiedzający może swobodnie przeglądnąć wyświetloną podstronę ale po odświeżeniu podstrony lub przejściu na inną powiadomienie ponownie zostanie wyświetlone. Chyba, że odwiedzający wyłączyć rozszerzenie blokujące reklamy.

Pozostałe dostępne opcje to włączenie/wyłączenie wyświetlania takiego powiadomienia bez potrzeby wyłączania samej wtyczki oraz możliwość wykluczenia administratorów witryny. Jest też opcja, że zamiast okienka popup informacja z prośbą o wyłączenie blokowania zostanie wyświetlona w miejscu wyciętej przez rozszerzenie miejscu reklamowym… ale to działa tak sobie.

? JGC AdBlocker Detector

📣 Obserwuj nas na Facebooku!