WebCorner

Podręczne notatki „pod ręką”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na potrzeby udostępniania wpisów w mediach społecznościowych utworzyłem sobie listę najczęściej wykorzystywanych zestawów tagów, a na potrzeby tworzenia wpisów listę gotowych do wklejenia shortcodes i szablonów wpisów. Do tego lista na co dzień wykorzystywanych informacji, które niekiedy z lenistwa wolę je raz dwa przekopiować niż wstukiwać x raz kolejny. Też masz takie podręczne informacje gdzieś zapisane, które od czasu do czasu wykorzystujesz? Tak? To super!

A jeszcze bardziej super jeżeli korzystasz z przeglądarki Google Chrome bo natrafiłem na ciekawe rozszerzenie do tej przeglądarki, które oferuje dostęp do podręcznych notatek w formie okienka popup.

Wraz z zainstalowaniem rozszerzenia na pasku ikon narzędzi zostaje dodany przycisk aktywowania rozszerzenia. Po kliknięciu wyświetla się okienko popup, podzielone na dwie kolumny. Po lewej mamy listę notatek, po prawej okno wyświetlenia/edycji notatek z podstawowym przybornikiem formatowania tekstu.

Same notatki fizycznie są magazynowe w usłudze Google Drive podpiętej pod nasze konto (przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o udzielenie dostępu), notatki są zapisywane w osobnym utworzonym przez rozszerzenie folderze. Dzięki temu mamy zdalny backup notatek w razie usunięcia rozszerzenia i chęci ponownego skorzystania (o ile samodzielnie nie usuniemy notatek z Google Drive) oraz w razie potrzeby mamy do nich dostęp z każdego urządzenia, na którym mamy dostęp do naszego konta Google.

Notes for Google Drive

📣 Obserwuj nas na Facebooku!