w

Po prawie dwu letniej przerwie Simple Tags wraca do łask

Simple Tags to wtyczka dedykowana tagowaniu w WordPressie, szczerze mówiąc – to istne cudeńko! Umożliwia hurtową edycję tagów dla każdego wpisu z osobna, otaguje nam automatycznie wpisy lub przeskanuje treść i podpowie (korzystając z własnego mechanizmu oraz mechanizmu kilku serwisów zewnętrznych jak Zemanta czy Yahoo) jakich tagów użyć we wpisie, wystarczy tylko kliknąć w wybrane tagi jakie ta wtyczka nam wyświetli aby je dodać do wpisu. Opcjonalnie klikamy w specjalny przycisk i wtyczka wyświetli wszystkie tagi na stronie jakie dotychczas dodaliśmy i podobnie jak wcześniej klikamy w wybrane tagi, które chcemy dodać do wpisu.

Posiada również własny widget do wyświetlania „chmury tagów” będący kopią tego domyślnego jaki WordPress posiada w standardzie, ale znacznie rozbudowany:  możliwość ułożenia tagów rosnąco lub malejąco względem ilości wykorzystania, nazwy lub w sposób losowy, do tego mamy opcję ustawienia ile tagów ma być wyświetlonych, jakiego koloru i jaka wielkość czcionki dla bardzo popularnych i tych mniej popalrnych tagów. A gdybyśmy chcieli dodać własny kod HTML dla podlinkowanych tagów w tym widgecie, proszę bardzo i to ta wtyczka umożliwia.

Co jeszcze ta wtyczka potrafi? Automatycznie doda tagi do wpisów i do kanału RSS (oczywiście i tutaj możemy ustawić ułożenie i kod HTMl jaki zostanie wyświetlony) oraz na stronie z wpisem wyświetli inne powiązane wpisy bazując na wspólnych tagach. A gdybyśmy chcieli gdzieś we wpisie dodać chmurę tagów to możemy użyć specjalnego shortcode.

To tyle o zaletach tej wtyczki, której licznik pobrań w chwili pisania tego wpisu wynosi 1 171 931 – ładna liczba, co nie? 😉

 

Wadą tej wtyczki jest a raczej była wydajność, szczególnie wspomnianego wyżej widgetu z chmurą tagów, który potrafił dał o sobie znać. Była, bo po prawie dwuletniej przerwie, Simple Tags doczekał się w końcu aktualizacji mającej poprawić jego wydajność – ogólnie więcej wordpressowych funkcji, mniej własnych niestandardowych zapytań do bazy.

Przy okazji tej aktualizacji autor odświeżył interfejs użytkownika aby był bardziej w stylu nowego WordPressa, zaktualizował skrypty/biblioteki JS do ich najnowszych wersji oraz naprawił inne mniej dokuczliwe błędy.

 

Miejmy nadzieję, że to nie było jednorazowe omiecenie z kurzu.

 

Strona wtyczki: http://wordpress.org/plugins/simple-tags