WordPress

Personalizacja z opcją szkicu i zaplanowanej publikacji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kończąc nanoszenie zmian w oknie personalizacji mamy dwie opcje…. albo publikujemy zmiany…. albo porzucamy zmiany. A gdyby tak nanosząc zmiany w oknie personalizacji (Wygląd > Personalizacja) mieć możliwość zapisania tych zmian jako szkic, a dodatkowo mieć możliwość skonsultowania tych zmian z pozostałymi członkami redakcji zanim będą dostępne publicznie? A może mieć możliwość naniesienia zmian i wdrożenia ich w innym terminie bez potrzeby pamiętania o tym? Wtyczka Customize Snapshots oferuje taką funkcję.

Po pierwsze szkice

Zanim opublikujemy finalnie naniesione zmiany w ustawieniach WordPress, motywu czy wtyczki w oknie Personalizacji możemy zapisać te zmiany jako szkic. Przykładowo korzystając z wolnego czasu wprowadzamy już teraz te zmiany ale chcemy je później opublikować jutro z samego rana lub podczas nanoszenia zmian nagle nie jesteśmy do końca pewni czy x zmiana jest dobra i chcemy to przemyśleć a jednocześnie nie utracić tego co już poustawialiśmy/pozmienialiśmy.

Niezależnie od potrzeby możemy naniesione zmiany zapisać jako szkic i opublikować lub dokończyć w późniejszym terminie. Opcjonalnie utworzyć kilka szkiców i później opublikować te zmiany, które po namyśle stwierdziliśmy, że lepsze.

Podobnie jak przy wpisach mamy tabelę szkiców, niestety nie można nadać szkicowi tytułu.

Po najechaniu na wiersz ze szkicem wyświetlają nam się cztery opcje:

„Preview” oferuje podgląd naniesionych zmian, po kliknięciu wyświetla nam się nasza witryna z naniesionymi zmianami, a u góry na pasku narzędzi mamy opcję publikacji, powrotu do listy szkiców oraz inspekcję szkicu (lista zmian).

„Personalizacja” to po prostu otwarcie okna personalizacji z zapisanymi ustawieniami ze szkicu i możliwość opublikowania lub kontynuowania nanoszenia zmian.

„Inspect” to taki jakby dziennik zmian, w którym mamy listę zmian i możliwość usunięcia zmian. Dla typowego Kowalskiego to jednak ślepa uliczka.

Po drugie zaplanowana publikacja zmian

Zamiast samodzielnie opublikować wybrany szkic zmian możemy ustawić automatyczną publikację zmian wybranego dnia o wybranej godzinie. Nanosimy zmiany, wybieramy opcję „Zaplanuj”, wybieramy dzień i godzinę publikacji, klikamy przycisk „Zaplanuj” i wuala! Wybranego dnia o wybranej godzinie naniesione przez nas zmiany zostaną opublikowane.

Po co „czuwać” przy stronie i odliczać godziny do wprowadzenia zmian skoro możemy popijać drinka a szkic zmian opublikuje za nas automat.

Po trzecie udostępnienie planowanych zmian

A gdy witrynę nie prowadzimy samodzielnie i planowane zmiany ustawień chcemy pokazać pozostałych członkom redakcji lub skonsultować zmiany z nimi to i taka opcja jest dostępna. Przy zapisaniu szkicu lub zapisaniu zaplanowanej publikacji generowany jest specjalny link, który następnie kopiujemy i przesyłamy członkom redakcji.

Customize Snapshots

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

1 Comment

Dodaj komentarz