in

No proszę, kokpit WordPressa niczym system operacyjny

Odpalasz kokpit WordPressa a tam mini system operacyjny. Zamiast standardowej strony startowej z widgetami… pulpit systemu operacyjnego ze skrótami i przeglądarką internetową, a podstrony kokpitu otwierają się w formie okienek.

Górny pasek narzędzi jak i boczny pasek narzędzi pozostaje bez mian. Zmianie ulega główna część kokpitu, która teraz pełni rolę niezamykalnego pulpitu, na którym możemy poumieszczać skróty do wybranych sekcji kokpitu i na którym to teraz w formie okienek otwierają się podstrony kokpitu.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego systemu operacyjnego mamy funkcję minimalizacji i maksymalizacji okienek oraz ich przemieszczania. Możemy pootwierać sobie kilka podstron kokpitu i mieć je wszystkie do użytku. Normalnie albo musielibyśmy pootwierać je w osobnych zakładkach przeglądarki albo otwierać je po kolei.

Przykładowo otwieramy sobie jednocześnie podstronę dodania nowego wpisu i podstronę dodania nowej strony. Następnie ustawiamy oba okna obok siebie i bez przechodzenia pomiędzy zakładkami przeglądarki możemy dodawać treść tu i tu.

Jest nawet przeglądarka internetowa, która pozwala serfować po internecie w obrębie kokpitu WordPressa. Niestety te witryny, które mają zablokowane wyświetlanie w ramce <iframe> nie wyświetlą się.

Jeżeli Was zainteresowała taka funkcjonalność kokpitu lub z ciekawości chcecie sprawdzić jak to działa na żywo, „pobawić się”, to jest udostępnione online demo wtyczki – http://www.loopus-plugins.com/WP_OS_Backend.

WP OS Desktop Backend – More than a WordPress Admin Theme

Autor: Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

0

Chcesz coś w WordPress wyłączyć?

Zbiorcza statystyka Twoich wtyczek i motywów na WordPress.org