WordPress

Magic i TM Timeline – lista wpisów w formie linii czasu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Magic to jeden z nowych motywów do WordPressa ze stajni Template Monster, nie mający odgórnego przeznaczenia. Taki uniwersalny motyw, który może być wykorzystany przy stronie firmowej, portfolio, sklepie, blogu czy promocji jakiegoś wydarzenia.

Kliknij aby wyświetlić stronę sprzedażową motywu Magic.
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Podobnie jak przy motywie Monstroid czy Monstroid 2, motyw Magic odpowiada głównie za wygląd, dodatkowe funkcje wnoszą instalowane oddzielnie wtyczki. Obecnie zestaw wtyczek, dla których Magic ma wbudowane wsparcie liczy 25 sztuk. W kolejnych wpisach z cyklu Magic poznacie każdą z nich z osobna. Czas na kolejną wtyczkę, poznajcie…

===  TM Timeline ===

Przedstawienie informacji o rozwoju firmy, naszej edukacji czy innych informacji w formie linii czasu prezentuje się wizualnie o wiele ciekawiej niż typowe bloki kolejnych akapitów. I przyciąga też uwagę.

Wtyczka TM Timeline umożliwia utworzenie takiej linii czasu w prosty sposób, wygląda to podobnie jakbyśmy dodawali nowy wpis na blogu. Tyle, że pole na tytuł pełni tu rolę nagłówka na linii, a pole na treść pełni tu rolę rozwinięcia nagłówka. Dodatkowo podajemy datę danego wydarzenia. Opcjonalnie tagujemy wpis co umożliwi później wyświetlenie linii tylko z określonymi wydarzeniami a nie wszystkimi dodanymi.

Do wyboru mamy pionowy (wpisy po obu stronach linii lub tylko po prawej stronie) oraz poziomy układ linii.

Linię czasu dodajemy przy wykorzystaniu page buildera, podczas dodawania ma kilka opcji personalizacji tego co się wyświetli:

  • wybór układu linii – pionowy z układem treści po obu stronach, pionowy z układem treści po jednej stronie, poziomy układ treści
  • maksymalna liczba wpisów do wyświetlenia

  • format daty wyświetlanej nad tytułem wpisu

  • kierunek sortowania wpisów
  • opcja wyświetlenia tylko wybranych wpisów, przypisanych do danego tagu

  • włączenie klikalnych tytułów wpisów, które odsyłają do strony danego wpisu aby odwiedzający mógł dodać komentarz, ocenić czy udostępnić w serwisach społecznościowych

Dodatkowo jeżeli będzie taka potrzeba możemy dodać własne ostylowanie w zakładce Custom CSS konfiguratora wstawienia linii czasu.

======  ======  ======  ======  ======

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/63333.html

📣 Obserwuj nas na Facebooku!