Obserwuj nas

Cześć, czego szukasz?

WordPress

Ktoś pod nickiem OXSN ma rozmach, 29 wtyczek w ciągu dwóch dni

W przeciągu dwóch dni (31 maj i 1 czerwiec) do oficjalnego repozytorium wtyczek do WordPressa trafiło 29 wtyczek tego samego autorstwa – OXSN. Na stronie profilowej na wordpress.org jest podana strona www (oxsn.com), ale nic się z niej nie dowiemy bo obecnie strona jest niedostępna.

wordpressorg user profile plugins oxsn

Co te wtyczki oferują? Niewiele. Szczerze mówiąc to są to po prostu śmieciowe wtyczki, albo nie działają albo działają ale to co oferują jest nieużywalne.

Przykładowo wtyczka OXSN Banner oferuje dodanie bannera nad/pod zawartością wpisu. Wtyczka dodaje metabox na stronie tworzenia wpisu i tworzy niestandardowy rodzaj wpisów. Metabox umożliwia dodanie bannera per wpis ale do użytku mamy tylko pole na adres url obrazka. Z kolei korzystając z niestandardowego rodzaju wpisów (po co?) możemy dodać globalnie banner dla wszystkich wpisów, możemy ustawić jego umieszczenie (nad/pod zawartością wpisu) i chyba dodać do bannera dowolną zawartość – do użytku edytor jak na stronie tworzenia normalnego wpisu. Ale to nie ma znaczenia bo i tak nic się nie wyświetli – wtyczka nie działa po stronie frontu.

Inna wtyczka OXSN SEO oferuje dodanie meta tagów, tych standardowych i tych społecznościowych, ale możemy je dodawać tylko per wpis i strona, nie ma opcji globalnej. Możemy dodać tylko tytuł, opis, słowa kluczowe. I tylko te tagi, które definiujemy zostaną wyświetlone, także nasza strona nie przejdzie walidacji Facebooka, Twittera ani Google.

Opisy wtyczek są minimalne zarówno na WordPress.org jak i w plikach readme.txt. A strony ustawień wyglądają jak poniżej, niektóre są „wzbogacone” o przycisk odsyłający do osobnej strony z ustawieniami.

wordpressorg oxsn banner plugin

Także śmieciowe wtyczki mające reklamować OXSN.com. Ale kto będzie z nich korzystał skoro albo nie działają albo sens instalowania tych co działają jest praktycznie zerowy?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Zobacz także

WordPress

Uuuu, kolejny Janusz skopiował czyjąś wtyczkę (w tym przypadku sztuk dwie) i dodał na WordPress.org pod swoim nickiem. Pod kalkę poszła popularna wtyczka dodająca...

WordPress

Od czasu do czasu na wordpress.org między wtyczkami oferującymi nowe funkcjonalności, forkami wtyczek, które zostały porzucone i kolejnymi wtyczkami robiącymi to samo co inne...

WordPress

Oficjalne repozytorium motywów doczekało się zmian wizualnych to i pora w końcu na wprowadzenie powiewu świeżości w repozytorium wtyczek. W tym przypadku planowane zmiany...

WordPress

Były 53 ładne i darmowe skórki z oficjalnego źródła, było 81 ładnych i darmowych skórek z oficjalnego źródła, tym razem znacznie większa porcja skórek do WordPressa,...