in

Korzystasz z wtyczki Simple Ads Manager? Lepiej ją tymczasowo wyłącz i usuń

Jak informuje serwis Zaufana Trzecia Strona zajmujący się tematyką bezpieczeństwa komputerowego, strona magazynu Hakin9 mogła zostać ponownie zhakowana, a pomocna w tym procederze byłaby wtyczka Simple Ads Manager.

Dzięki niej możliwe jest „uzyskanie listy zarejestrowanych użytkowników wraz z ich adresami email„, „feralna wtyczka podatna jest również na 4 różne błędy typu SQLi” i „umożliwia także wgranie dowolnego pliku na serwer„.

Wtyczka Simple Ads Manager została już zdjęta z oficjalnego repozytorium WordPress.org. Do czasu wydania załatanej wersji najlepiej jest ją wyłączyć i usunąć z serwera. Wcześniej jednak dobrze utworzyć kopię bazy danych na wypadek, gdyby któreś z ustawień tej wtyczki nie zostały zachowane. Chyba, że sama wtyczka ma funkcję backupu danych.

===

Tak BTW, jest wtyczka o nazwie No Longer in Directory, dzięki której można sprawdzić, czy któraś z użytkowanych przez nas wtyczek nie została czasem zdjęta z WordPress.org.

Autor: Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

0

Quick update – hurtowe zassanie modułów/skórek z Drupal.org

Zapłacił(a)byś 35 dolarów za pomoc w znalezieniu wtyczki?