Obserwuj nas

Cześć, czego szukasz?

WordPress

Korzystasz z wtyczki Advanced Custom Fields? To szykuj kartę płatniczą!

Advanced Custom Fields to popularna (1,266,869 pobrać w momencie tworzenia tego wpisu) wtyczka do WordPressa, z pomocą której bez większych trudności (posiada łatwy interfejs) możemy dodać dodatkowe pola do wpisów (np: pole na zdjęcia do pokazu slajdów nad wpisem z formatem galeria) oraz dodać do pól jakieś zależności jak wyświetlanie pół na stronie dodawania wpisu tylko, gdy x format został wybrany albo x pole zostało wypełnione, dzięki czemu domyślnie formularz dodawania wpisu będzie zawierał tylko te pola, które są potrzebne w danej chwili.

Niestety zanosi się na to, że ta popularna wtyczka przestanie być darmowa i zniknie z WordPress.org, a w ślad za nią mogą pójść wtyczki, które obecnie w większości też są darmowe i które są do niej dodatkiem rozbudowujących możliwości domyślnie dostępnych pól lub dodających kolejne typy pól. Albo autor Advanced Custom Fields stworzy własne alternatywy zamykając wszystkie furtki.

Jaka cena?

Na razie nie podano. Wiadomo jedynie, że ACF byłyby dostępny w dwóch wersjach, z licencją na instalację na jednej stronie oraz z licencją na instalację na wielu stronach.

Kiedy?

Przejście na wersję pro przy wydaniu kolejnej głównej wersji.

Na razie nic przesądzonego, autor mówiąc o przejściu na wersję pro dodał, że może, powtarzam może tak się stać przy kolejnej wersji.

Póki co może to być jedynie „głośne myślenie”, czyli publikacja myśli w sieci i rozeznanie się co o tym myślą użytkownicy tej wtyczki oraz czy przypadkiem nie poleci lawina krytycznych opinii, a tym samym zmniejszy się ilość potencjalnie zainteresowanych.

Pierwsze opinie/odpowiedzi ze strony społeczności nie są jakoś szczególnie nieprzychylne takiemu pomysłowi ale pojawiają się sugestie aby wydać od po prostu wersję darmową okrojoną z jakiś większych możliwości i wersję pro, która będzie zawierać pełną funkcjonalność. I to by było najbardziej optymalne rozwiązanie zamiast od razu wyłącznie płatna wersja i znikamy z WP.org.

 http://wordpress.org/plugins/advanced-custom-fields

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Zobacz także

WordPress

Uuuu, kolejny Janusz skopiował czyjąś wtyczkę (w tym przypadku sztuk dwie) i dodał na WordPress.org pod swoim nickiem. Pod kalkę poszła popularna wtyczka dodająca...

WordPress

W przeciągu dwóch dni (31 maj i 1 czerwiec) do oficjalnego repozytorium wtyczek do WordPressa trafiło 29 wtyczek tego samego autorstwa – OXSN. Na stronie profilowej na...

WordPress

Od czasu do czasu na wordpress.org między wtyczkami oferującymi nowe funkcjonalności, forkami wtyczek, które zostały porzucone i kolejnymi wtyczkami robiącymi to samo co inne...

WordPress

Oficjalne repozytorium motywów doczekało się zmian wizualnych to i pora w końcu na wprowadzenie powiewu świeżości w repozytorium wtyczek. W tym przypadku planowane zmiany...