w

Koniec z wtyczką DW Question & Answer w wersji darmowej

Jedna z najpopularniejszych wtyczek do budowy działu na stronie w formie Pytanie i Odpowiedź – DW Question & Answer autorstwa DesignWall – zniknęła z repozytorium WordPress.org, a próba pobrania ze strony autorów także już nie jest możliwa – formularz pobrania nadal działa ale paczki zostały usunięte i finalny etap pobrania kończy się błędem 404.

Ale spokojnie, wtyczka nie została uśmiercona. Autorzy zdecydowali się po prostu na monetyzację swojego projektu. Wraz z ubiciem możliwości pobrania darmowej wersji z WordPress.org i ze strony autorów, wtyczka wczoraj pojawiła się na stronie sklepu CodeCanyon w cenie 24 dolarów (~95zł).

Strona sprzedażowa DW Question & Answer

Na stronie blogu DesignWall nie ma żadnej informacji w tej sprawie, na fan page’u tylko info, że wersja pro jest dostępna na CodeCanyon, nie wiem jak to wygląda po stronie ich newslettera, może tą drogą jakieś info zostało wysłane (ktoś z Was to może potwierdzić?).

Mało możliwe, że wtyczka powróci na dniach w wersji bezpłatnej, skoro wersja płatna to DW Question & Answer w ostatniej udostępnionej wersji. Bardziej możliwe, że powstanie niezależny fork tej wtyczki o ile będzie zgoda ze strony autorów. Lub autorzy obiorą drogę taką jaką obrali autorzy wtyczki Yaost SEO – wersja płatna i uboższa wersja bezpłatna.

Także na obecną chwilę jeżeli użytkujesz tą wtyczkę to trzeba będzie kupić wersję płatną aby otrzymywać kolejne aktualizacje. A jeżeli w planach było jej użycie ale nie zdążyłeś/aś z pobraniem ostatniej wersji to albo kupno płatnej wersji albo któraś z alternatyw (polecam zacząć poszukiwania od wtyczki AnsPress ;).

Jedynie co się ostało z wersji darmowej DW Question & Answer to opinie, które autorzy skopiowali (te najlepsze) i wkleili w opisie wtyczki na CodeCanyon.

Napisane przez Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Wiesz, że Jetpack oferuje responsywność dla wideo?

DrupalCamp Wrocław 2016 – wiadomo kiedy, wiadomo gdzie, trwa zbieranie sesji