Obserwuj nas

Cześć, czego szukasz?

WebCorner

Jaki komputer dla web developera – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dzięki upowszechnieniu się pracy zdalnej oraz outsourcingowi w branży IT coraz więcej web developerów pracuje w domu. Praca programisty nie należy do najłatwiejszych, a kiepski sprzęt na pewno jej nie ułatwia. Warto zadbać więc o solidny laptop, który pozwoli na szybką i bezproblemową pracę.

Dzięki upowszechnieniu się pracy zdalnej oraz outsourcingowi w branży IT coraz więcej web developerów pracuje w domu. Praca programisty nie należy do najłatwiejszych, a kiepski sprzęt na pewno jej nie ułatwia. Warto zadbać więc o solidny laptop, który pozwoli na szybką i bezproblemową pracę.

W artykule podpowiadamy, jaki komputer wybrać do pracy web developera. Porównamy komputery stacjonarne i mobilne, napiszemy, czym powinien charakteryzować się sprzęt do zdalnej pracy programisty, a także na jakie cechy zwrócić uwagę.

Komputer dla web developera – stacjonarny czy mobilny?

Obecnie zdecydowana większość programistów – zarówno tych, którzy pracują w biurach, jak i zdalnych deweloperów – wybiera komputery mobilne. Pozwalają one na zmaksymalizowanie wydajności oraz umożliwiają bezproblemowy transport przy jednoczesnym wysokim poziomie komfortu pracy.

Dobrze dobrany notebook lub ultrabook poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami deweloperskimi, a duża matryca i wygodna pełnowymiarowa klawiatura znacznie umilą pracę.

Podstawowym plusem komputerów stacjonarnych są większe monitory, które najczęściej do nich podłączamy, a także niskie ceny zakupu dobrych i wydajnych jednostek. Podobny poziom wygody uzyskamy jednak, podłączając mobilny komputer do zewnętrznego monitora. W ten sposób nie musimy rezygnować z mobilności i połączymy najlepsze zalety obydwu rozwiązań.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki laptop będzie najlepszy do pracy web developera, odwiedź forum komputerowe. Tego typu miejsca gromadzą specjalistów oraz zaznajomionych z rynkową ofertą użytkowników, którzy służą pomocą i na pewno pomogą dopasować komputer od Twoich preferencji.

Komputer dla web developera – czym powinien się charakteryzować?

Skupimy się na komputerach mobilnych. Obecnie mało który web developer decyduje się na kupno komputera stacjonarnego do swojej pracy. Producenci często wychodzą naprzeciw tej grupie odbiorców i oferują gotowe rozwiązania i konstrukcje umilające pracę koderów. Warto rozejrzeć się za rankingami najlepszych komputerów do programowania – często wymieniane są w nich cieszące się największą popularnością sprzęty.

Komputer dla web developera powinien spełniać kilka istotnych cech, które uczynią pracę łatwiejszą, szybszą i wygodniejszą. Do podstawowych z nich możemy zaliczyć odpowiednio mocne podzespoły. Nikt z nas nie lubi czekać na długie renderowanie grafik, aplikacji czy pisanych programów.

Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który nie tylko obecnie dobrze poradzi sobie z wykonywanymi na nim pracami programistycznymi i związanymi z pracą dewelopera, ale również postawić na sprzęt przyszłościowy, którego podzespoły zbyt szybko się nie „przeterminują”.

  • Procesor i RAM

Dobrym rozwiązaniem będą konstrukcje wyposażone w dwu lub czterordzeniowe procesory Intel Core i3, lub i5, wspierane minimum 4 GB pamięci operacyjnej. Warto postawić na rozsądną ilość 8 GB, które pozwolą na wydajniejszą pracę – zwłaszcza jeśli nasz komputer musi poradzić sobie z wieloma procesami naraz.

  • Pamięć wewnętrzna

Pamięć wewnętrzna schodzi obecnie na drugi plan. Rozwijanie się usług hostingu, przetrzymywania, czy współdzielenia danych w chmurze, sprawia, że wielu web developerów nie wykorzystuje nawet połowy posiadanej pamięci dyskowej w notebookach, czy ultrabookach. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zaoszczędzić na tym parametrze, poczytaj jakiś blog technologiczny, w którym web developer lub inny programista opisuje swoje doświadczenia z usługą chmury.

  • Karta graficzna

Zewnętrzna karta graficzna w przypadku pracy web developera jest zbytkiem łaski. Charakter pracy tego typu programistów nie wymaga tak dużych możliwości obsługi grafiki i bez problemu poradzą sobie konstrukcje wyposażone w zintegrowane układy GPU.

  • Matryca

Bardzo ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Laptopy dla web developerów powinny być wyposażone w odpowiednio duży ekran ułatwiający pracę. Trwa wiele zażartych dyskusji związanych z wielkością matrycy, które pochłaniają niejedno forum komputerowe. Wielu aktywnych web developerów zaznacza, że najlepsze połączenie mobilności z wygodą pracy dają komputery mobilne posiadające 15,6-calowe matryce. Obecnie jednak daje się zauważyć trend wybierania nieco większych konstrukcji, głównie +/- 17-calowych.

Głównym miejscem pracy web developera jest biuro lub dom. Bez trudu nawet wątły programista poradzi sobie z transportem 17-calowych laptopów. Niecałe 2 cale w przypadku ekranu robią sporą różnicę w komforcie pracy. Podobne opinie zaserwuje nam niejeden blog związany z komputerami mobilnymi lub osprzętem wykorzystywanym przez programistów.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Zobacz także

WebCorner

Prowadzenie różnego rodzaju internetowych działalności to nie lada wyzwanie. Każdego dnia właściciele samodzielnie podejmują decyzje, od których często zależą losy firmy. Jednak być może...

WebCorner

Czy słyszałeś o pozycjonowaniu stron firmowych i sklepów internetowych? Na czym polega pozycjonowanie, potocznie określane jako SEO? Ile kosztuje inwestycja w marketing słów kluczowych...

WebCorner

W XXI wieku spora część życia toczy się w Internecie. W sieci działają nie tylko zwykli ludzie, ale swoją działalność przenoszą (czasami całkowicie) również...

Drupal

Zarówno Drupal Commerce, jak i WooCommerce oparte są na istniejących już CMS’ach. Dlatego też są atrakcyjnym wyborem, dla tych, którzy używali już Drupala czy...