Poznajcie KompendiumWP.pl! Początkowo zbiór instruktaży za zamkniętą kurtyną, obecnie zbiór instruktaży dostępny dla każdego.

Agencja interaktywna Before After przygotowała dla swoich klientów kompendium wiedzy z obsługi kokpitu WordPressa, które dla nowicjuszy jest przydatnym zbiorem informacji. Po kolei opisano wszystkie podstrony kokpitu wyjaśniając do czego służą i co na danej stronie możemy zmienić czy ustawić. Wraz z przykładami w zależności od strony.

Do tego słownik objaśniający podstawowe nazewnictwo w ekosystemie WordPressa oraz zbiór instruktaży w formie wideo wyjaśniających jak dodać kategorie, menu, mapę na stronie czy wpis.

Wcześniej było to dostępne tylko i wyłącznie dla klientów agencji Before After, od niedawna każdy może się zapoznać z tym co przygotowała wspomniana agencja.

O projekcie
Pierwotnie KompendiumWP miało funkcjonować jako swoista instrukcja obsługi WordPress dla naszych klientów. Otrzymywaliśmy wiele pytań dotyczących w jaki sposób wykonywać poszczególne czynności w panelu administracyjnym. Pomysł aby skondensować tę wiedzę w postaci jednego serwisu internetowego uznaliśmy za idealne rozwiązanie.

Podczas pracy nad zawartością kompendium WordPress zaczęliśmy rozważać udostępnienie jego zawartości publicznie. Padały różne pomysły dotyczące formy prezentacji treści od organizowania otwartych webinarów aż po szkolenia wideo. Ostatecznie wybraliśmy hybrydę łączącą ze sobą tradycyjne tutoriale wraz z lekcjami wideo.

Strukturę KompendiumWP podzieliliśmy na trzy sekcje Lekcje, Poradniki oraz Słownik. Lekcje dotyczą bezpośrednio obsługi panelu administracyjnego, wyjaśniają do czego służą poszczególne opcje oraz wskazują w jaki sposób prawidłowo wykorzystywać dostępne funkcjonalności. Poradnik ma pełnić rolę zbioru odpowiedzi na zadawane nam pytania, któych wyjasnienie nie jest bezpośrednio zawarte w Lekcjach. Przyjmują one formę krótkiego tekstu opisującego problem lub cel do osiągnięcia, natomiast w załączonych filmach instruktażowych demonstrujemy jak wykonać czynności “na żywym organizmie”. Słownik zawiera spis definicji poszczególnych pojęć oraz elementów jakie wykorzystywane są w dwóch poprzednich sekcjach.

KompendiumWP w obecnej formie jest dostępne bezpłatnie dla każdego – i tak już zostanie ?

? kompendiumwp.pl

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

1 Comment

Dodaj komentarz