Drupal

Gotowe do odpalenia jednostronicowe portfolio

Pinterest LinkedIn Tumblr

W nawiązaniu do poprzedniego wpisu odnośnie profili instalacyjnych, całkiem przypadkiem natrafiłem na jeden taki, gotowy i wzbogacony o skórkę profil.

Jeżeli przymierzacie się do odpalania prostej strony typu wizytówka / portfolio, to One Page CV, bo o nim mowa, nada się idealnie.

Zawartość projektu One Page CV to:

  1. profil instalacyjny – m.in. zdefiniowane bloki, rodzaje zawartości, testową treść oraz widoki dla modułu Views: galeria, lista projektów, referencje
  2. dodatkowe moduły które będą niezbędne – Contact Form Blocks, Chaos tools, Image URL Formatter, Link, Nodeblock i Views
  3. schludną i lekką skórkę

W planach jest dodanie kreatora konfiguracji, bazowej skórki, dodatkowych funkcjonalności oraz możliwości zmiany pionowego układu strony na poziomy.

To co otrzymamy po wykorzystaniu tego projektu to nowoczesna CV-ka w formie jednej – przewijanej w dół – strony z podziałem na trzy sekcje:

  1. główna (slider / ostatnie wykonane projekty / w czym się specjalizujemy / referencje)
  2. galeria (prezentująca nasze wszystkie projekty z wykorzystaniem paginacji)
  3. kontakt (formularz kontaktowy / linki do miejsce gdzie można nas znaleść)

OnePageCV onepagecv1b onepagecv1c onepagecv2 onepagecv3

Swoją drogą, ciekawe czy wersja stabilna zostanie pozbawiona zbędnych modułów. W mojej opinii, skoro jest to zdefiniowany profil wizytówki z dodatkiem formularza i prezentującej nasze prace galerii, moduły takie jak Color, Comment, Contextual Links, Dashboard, Help, Path, Search, Shortcut, Toolbar są zbędne. Szczególnie wyszukiwarka (moduł Search) i panel dla administratora (moduł Dashboard).

Strona dystrybucji: http://drupal.org/project/onepagecv

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz