w

Fundacja promująca Drupala w Polsce

Na łamach grup na Drupal.org padła inicjatywa założenia stowarzyszenia lub fundacji promującej Drupala w Polsce, poniżej można zapoznać się z treścią tej inicjatywy autorstwa Grzegorza Bartmana (openBIT Droptica).

= = = = = = = = = = = = =

Od kilku miesięcy w różnych miejscach (tutaj, irc, spotkania) pojawiają się dyskusje o założeniu organizacji promującej Drupala w Polsce, jednak nie było dotychczas żadnych konkretnych działań. Dlatego zakładam ten temat aby wypowiedziały się w nim osoby, które chciałby dołączyć do takiej organizacji (stowarzyszenia lub fundacji).

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany dołączeniem do organizacji i aktywnym promowaniem Drupala w Polsce to napisz w tym temacie lub wyślij do mnie prywatną wiadomość.

To nie jest temat odnośnie planów działania takiej organizacji. Tu chodzi tylko o zebranie osób, które rzeczywiście chcą coś robić w kwestii promowania Drupala. Konkretne plany działania organizacji zostaną ustalone po zebraniu listy chętnych do współdziałania. Jeśli ktoś chce poruszyć temat planu działania organizacji w Polsce to proszę o założenie osobnego tematu. Trochę o planach można poczytać tutaj https://groups.drupal.org/node/311073

Z wstąpieniem do organizacji będą wiązały się zobowiązania finansowe:
– w przypadku stowarzyszenia będą to roczne składki, prawdopodobnie w wysokości 100-200 zł, do stowarzyszenia trzeba minimum 15 osób
– w przypadku fundacji potrzebne jest zebranie minimum 1000 zł na fundusz założycielski, w tym przypadku nie ma wymaganej minimalnej ilości osób
Do tego dojdzie miesięczna pełna księgowość w wysokości około 600 zł netto (planujemy ją opłacać za pomocą finansowania przez sponsorów).

Jakie będą korzyści z wstąpienia do organizacji? W tej chwili nie odpowiem na to pytanie. To już ustalą wspólnie osoby, które utworzą organizację.

Żeby temat nie ciągnął się bez końca zgłoszenia będziemy zbierać do niedzieli 6.10.2013. W kolejnym tygodniu zostanie podjęta decyzja o dalszych działaniach.

= = = = = = = = = = = = =

Zgłoszenia zbierane są pod adresem: https://groups.drupal.org/node/314783

Wp Js Detect wykryje wyłączoną obsługę JavaScript

Czas na aktualizację: WordPress 3.6.1 wydany