in

Ferajna Monstroida – Cherry Social

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć.

Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Social –

Trzy w jednym, przyciski udostępniania wpisów, przyciski odsyłające do profili społecznościowych oraz widgety z widżetami trzech społecznościówek. Cześć ustawień jest dostępna po stronie panelu zbiorczego ustawień pakietu Cherry, a część po stronie shortcodes i widgetów wyświetlających dane elementy.

Przyciski udostępniania

Domyślnie przyciski trafiają na koniec wpisów, stron sprzedażowych (WooCommerce), można to zmienić edytując pliki .tmpl motywu Monstroid i zmieniając ich położenie z domyślnego na to, które preferujemy bardziej. A udostępnić daną stronę możemy w następujących społecznościówkach: Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn, Tumblr, StumbleUpon i Reddit.

Odesłania do profili społecznościowych i RSS

Wyświetlić odesłania możemy na dwa sposoby, pierwszy to wykorzystać dedykowany temu kod shortcode (przykład: [cherry_follow networks="facebook,twitter,"]) i wkleić tam gdzie chcemy wyświetlić odesłania.

Drugi sposób to skorzystać z dedykowanego widgetu i przeciągnąć do wybranego sidebara motywu.

Jeżeli chodzi o obsługiwane serwisy społecznościowe to nie ma tutaj odgórnie przygotowanej listy społecznościówek. Sami tworzymy taką listę korzystając z udostępnionego formularza.

Wklejamy adres url odesłania, etykietę przycisku, a ikonkę dostarcza czcionka Font Awesome – trzeba w polu Klasa czcionki  wstukać odpowiednią klasę, a jaką to mamy podane w dokumentacji czcionki Font Awesome – http://fontawesome.io/icons/#brand).

Widżety społecznościowe

Do użytku mamy trzy widżety. Dwa są oryginalne, czyli w takiej formie w jakiej oferuje dana społecznościówka.

  • widżet fanpage na Facebooku

  • widżet profilu na Twitterze (możemy albo wyświetlić strumień wpisów z naszego profilu albo strumień wpisów, gdzie użyto danego hashtagu)

  • Widżet profilu na Instagramie

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Autor: Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

0

EazyPo – niewymagający instalacji edytor plików .po

„You didn’t say the magic word” na stronie logowania