w

Dwa nowe i duuże rozmiary reklam w AdSense

Oj przybywa rozmiarów i typów jednostek reklamowych w AdSense. W ubiegłym roku (chyba jakoś w wakacje) Google w systemie reklam AdSense udostępnił elastyczną jednostkę reklamową z myślą o responsywnych stronach, która działa automatycznie albo wedle naszych wytycznych (via media queries). Nieco wcześniej albo później (nie pamiętam dokładnie) dodana została jednostka, w której wpisujemy maksymalną wysokość i szerokość i dopasowana zostaje odpowiednich rozmiarów jednostka reklamowa.

Pod koniec ubiegłego roku z kolei Google dodał 3 jednostki o nazwie Billboard i rozmiarach 750×100, 750×200 i 750×300, które co warto dodać w ciekawy sposób wyświetlają reklamy tekstowe – w formie pionowych lub poziomych kolumn w zależności od ilość tekstówek.

A kilka dniu temu zagościły kolejne jednostki, ponownie dla stron, które mają dużo miejsca do zagospodarowania na stronie. Pierwsza z nowych jednostek to jednostka pozioma wchodząca w skład jednostek o nazwie Billboard, jej rozmiar to 970 pikseli szerokości czyli tyle ile dotychczas oferowała najszersza jednostka pozioma ale jest od niej wyższa – wysokość to 250 pikseli.

Druga jednostka to obecnie bezimienna jednostka pionowa wchodząca w skład „wieżowców”, szerokość to tylko 300 pikseli ale wysokość to już 1050 pikseli, co sprawia, że ten „drapacz chmur” wypełni w pełni nie jeden sidebar.

adsense nowe rozmiary reklam

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Auto-Close Comments, Pingbacks and Trackbacks

DrupalMag – magazynowa/recenzyjna skórka do Drupala za połowę ceny