w

Drupalowy webinar w wykonaniu Drupalomania.pl

Wczoraj Sławek z Drupalomania.pl debiutował z webinarem (internetowe seminarium) w temacie niebieskiej kropli. Temat był ciekawy – „Drupal – szybkie budowanie stron dla biznesu” i nie ukrywam, że ciekaw byłem jak to ogólnie będzie wyglądać, więc wziąłem udział. I powiem jedno – wyszło bardzo fajnie!

Jak to wyglądało:

1) Na stronie Drupalomania.pl zapisałem się do zaplanowanego webinara.

2) Na podany adres mailowy otrzymałem wiadomość o zapisaniu się na webinar, z niezbędnymi informacjami jak: kto będzie prowadził, pod jakim adresem będzie można uczestniczyć, hasło dostępowe czy datę i godzinę webinaru oraz przyciskami akceptacji i anulowania uczestnictwa.

3) Po akceptacji wylądowałem na stronie z potwierdzeniem dokonanej akceptacji, na której opcjonalnie mogłem dodać wydarzenie do kalendarza lub ustawić przypomnienie.

click webinar drupalomania pl drupal tutorial video 02

4) Następnie kilka minut przed godziną rozpoczęcia, która zaplanowana została na 21:00, wszedłem na adres webinaru (webinar location na powyższym screenie), wpisałem Imię, adres email oraz hasło dostępowe. Dane dostępowe zostały przyjęte i rozpoczęło się oczekiwanie rozpoczęcia webinara.

click webinar drupalomania pl drupal tutorial video 01

5) Wraz z wybiciem godziny 21:00 uruchomiło się na pełnym ekranie (stworzone przy użyciu flasha) okno webinara podzielone na dwie kolumny. W lewej zdjęcie e-nauczyciela (opcjonalnie może być widok z kamerki internetowej), niżej lista uczestników webinaru i małe okno czatu, które w pewnym momencie nieźle rozpraszało – niektórzy chyba zapomnieli, że to dodatek do webinaru a nie odwrotnie ;P

Natomiast w prawej szerszej kolumnie najważniejsza zawartość. Na początku „kilka słów tytułem wstępu” w formie slajdów, następnie był tam podgląd pulpitu naszego drupalowego nauczyciela.

Wraz z usłyszeniem pierwszych słów rozpoczęła się edukacja.

click webinar drupalomania pl drupal tutorial video 03

Niestety o ile sporadyczne minimalne opóźnienia w przekazie obrazu (przynajmniej u mnie) nie stanowiły problemu to z dźwiękiem było miejscami dramatycznie. Nie wiem po czyjej stronie był problem. Ogólnie było cicho, ustawienie głośności miałem prawie na maksimum a i tak miejscami było bardzo cicho albo nie było nic słychać albo słychać w miarę ale niewyraźnie.

Pomijając problem z przekazem audio, pewnie już wiadomo co było przyczyną, gdyby organizowane były kolejne webinary by Drupalomania.pl to gorąco zapraszam do wzięcia udziału. Nie musimy nigdzie jechać. Rozsiadamy się wygodnie na fotelu, bierzemy laptop czy tablet, zakładamy słuchawki i poszerzamy wiedzę o niebieskiej kropelce. I w przeciwieństwie do typowych wideo tutków, tutaj w każdej chwili mamy możliwość spytania się o coś lub w zależności od uczestników może zostać pokazane coś co nie było w planach, jak wczoraj ustawienie modułu Pathauto ;P

Z tego co widzę to rozpisane jest kolejnych 7 szkoleń, chyba wszystkie są płatne (wczorajszy był bezpłatny) – tutaj nie ma co psioczyć, usługa ClickWebinar za darmo nie jest, korzystanie z niej odbywa się w formie abonamentu (od 62 do 860zł / miesiąc), który z czegoś trzeba opłacić. Niestety nie wiem w jakiej formie te szkolenia zostały przygotowane, bo opis jest chaotyczny ala strony sprzedażowe z ebookami na niektórych blogach seo, gdzie czytamy wiele a wiemy niewiele.

Komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Przemku mał sprostowanie do wpisu, materiały przekazane w 3 webinarach są całkowicie darmowe, spotkania są dla społeczności. Wspomniałeś za odpłatnymi warsztatami, taka opcja jest ale w fazie pomysłu, i czy wejdzie w życie zależy od odbiorców, jak dobrze zauważyłeś dużo zmieniało się w szkoleniu dzięki publice. Ogromne podziękowania za uczestnictwo i informacje techniczne, kłopoty z dzwiękiem zostału już rozwiązane, kolejny webinar odbędzie się w technicznie innych warunkach ;]

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

TwentyTwenty – miła dla oka porównywarka zdjęć

Pierwszy kandydat WordPress 3.8 online!