in

Drupalowy motyw administracyjny ala WordPress

Ostatnio pisałem o projekcie Gutenberg dla Drupala, a teraz natrafiłem na inny projekt, który również łączy Drupala z WordPressem. Tym razem nie po stronie edytora ale po stronie panelu zarządzania.

Projekt nazywa się Credit Due Admin Theme i upodabnia wygląd panelu zarządzania stroną w Drupalu do tego co oferuje WordPress swoim użytkownikom.

Elementy interfejsu użytkownika, sekcje, kolorystyka i sam układ kokpitu jest miejscami taki sam a miejscami zbliżony do kokpitu w WordPress.

Projekt jest dedykowany ósmemu wydaniu Drupala, na obecną chwilę projekt jest w wersji rozwojowej, więc nie polecam instalacji na stronach produkcyjnych.

Wedle intencji autorów projektu, motyw ten ma pomóc w przesiadce z WordPressa na Drupala. Zarówno ci, którzy na co dzień zarządzają zawartością witryny jak i ci, którzy na co dzień dodają kolejne wpisy nie odczują wizualnie zbyt dużej różnicy. Jedynie co to część opcji będzie nowa a część dotychczas dostępna.. niedostępna.

Credit Due Admin Theme

Autor: Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Loading…

0

Powiązane wpisy w formie przyklejonego do okna przeglądarki paska

Monstroid 2 i WooCommerce Social Media Share Buttons – udostępnianie produktów w mediach społecznościowych