Aktualizacja: Drophost już nie działa lub działa pod innym adresem/nową marką.

=== === ===

Jakiś czas temu na Facebooku na grupie Drupal PL zagościł wpis z odesłaniem do firmy hostingowej Drophost, wówczas na stronie była jedynie informacja o trwających pracach i formularz do mailowego powiadomienia o starcie i ogólnej informacji, że celują w Drupala i jego użytkujących.

http://drophost.eu

Idea bardzo ciekawa, bo stawiasz stronę na Drupalu w firmie, która pod drupala przystosowała lub odpowiednio przystosuje swoje maszynki oraz stojący po drugiej stronie osoby znają drupala. Nie bez przyczyny firma WPEngine, pomijając opłacone artykuły, tak szybko zyskała aprobatę społeczności WordPressa – stawiasz stronę i nie przejmujesz się kwestiami zabezpieczenia strony czy jej cacheowaniem – WPEngine się tym zajmuje, z tego też względu wprowadzili blokadę instalacji wtyczek cacheujących i zabezpieczających wordpressy. Aby nie robiły tego co sami robią.

Obecnie (w chwili pisania tego wpisu) na stronie Drophost znajdziemy ogólnie marketingową papkę + porcję statystyk – ilość trzymanych już witryn czy ilość zadowolonych klientów. Można też poznać część z tych klientów, chyba, że to klienci nie tyle ci co skorzystali z samego Drophosta a firmy-właściciela (za Drophost stoi polska firma – Weblis Michał Lisowski / http://weblis.pl).

Na razie nie znajdziemy czarno na białym co takiego oferują aby postawić u nich Drupala a nie u innej firmy oferującej skalowalny hosting w chmurze. W przypadku Drupala wiedzie prym chmura firmy Acquia, Patheon też dość dobrze znany i zadomowiony w drupalowej społeczności, ostatnio nawet otwarli się na użytkowników WordPressów.

Przydało by się też info gdzie goszczą – patrząc na whois to w DigitalOcean. Jest natomiast już do wglądu rozpiska planów, które to prezentują się następująco:

drophost pricing

 

Słabo tutaj ze szczegółami ale patrząc na ceny i te parametry planów, które zostały podane to wygląda całkiem kusząco. Tylko pytanie co dokładnie otrzymujemy. Także bez kontaktu i serii pytań na dzień dobry się nie obejdzie. Ale nie wiem czy to chwilowo w ramach startu czy tak już będzie, wybranie planu – kliknięcie przycisku rejestracji – tak czy tak odsyła nas do formularza kontaktowego, tylko co ja tu do diabła mam wpisać w tym polu Twoja wiadomość? Wymagania? I co dalej, dostanę odpowiedź? Czy to mnie przeniesie do finalnej rejestracji? Czy to jakieś zapisy na beta testy? Podobnie z tym przyciskiem u góry do darmowego testu.

Ogólnie kuluje brak informacji, mam nadzieję, że się poprawi ten stan. Tak czy tak kibicuje temu projektowi 😉 Mam nadzieję, że z tego wykiełkuje coś na kształt WPEngine – hej drupalowiczu, zapraszam do nas, pomożemy, stronę odpalimy, drupal będzie śmigał jak rakieta a tech sprawami sobie głowy zaprzątać nie będziesz musiał.

PS wiem, że to taka pierdoła i być może zbytnie czepianie się ale motyla noga dlaczego tylko w języku angielskim ta strona jest? Polak, polska firma i brak wersji polskiej?

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

1 Comment

  1. „PS wiem, że to taka pierdoła i być może zbytnie czepianie się ale motyla noga dlaczego tylko w języku angielskim ta strona jest? Polak, polska firma i brak wersji polskiej?”

    Również na to zwróciłem uwagę przeglądając tą ofertę.

Dodaj komentarz