Drupal

Dodanie załącznika dowolnego typu w treści lub podlinkowanie pod anchor

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niewielki dodatek do ósmej wersji Drupala i obecnego natywnie edytora wizualnego CKEditor, który ułatwi dodanie do treści załącznika w formie zwykłego klikalnego linka (ale w skróconej wersji – np: wzor_umowy.pdf) lub podlinkowania pod wybrany fragment tekstu.

Instalacja i konfiguracja

Wgrywamy moduł na serwer, aktywujemy na stronie zarządzania modułami i udajemy się na stronę zarządzania formatami tekstu, gdzie następnie wchodzimy w konfigurację wybranego formatu tekstu. I tym samym w ustawienia edytora wizualnego.

Kolejny krok to przeciągnięcie przycisku wgrywania załączników – moduł dodaje przycisk z ikoną spinacza – do aktywnego paska narzędzi edytora oraz naniesienie ustawień formularza wgrywania plików.

Nazwa katalogu na serwerze do którego mają być wgrywane załączniki, dozwolone formaty plików oraz maksymalny rozmiar wgrywanego pliku, czyli standard.

To wszystko.

Dodawanie załączników

Wgranie i finalne dodanie pliku odbywa się w okienku popup, podobnie jak dodanie obrazka. Tyle, że klikamy inny przycisk, w tym przypadku przycisk spinacza.

W pierwszym okienku popup wgrywamy plik.

W kolejnym finalnie wstawiamy plik do treści.

Link do załącznika zostanie wstawiany tam gdzie znajdował się kursor tekstowy. Jeżeli przed kliknięciem przycisku spinacza zaznaczymy tekst to załącznik zostanie podlinkowany pod zaznaczony tekst.

D8 Editor File upload

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz