WordPress

Dash i THX38 – uproszczona główna strona kokpitu i strona zarządzania skórkami

Pinterest LinkedIn Tumblr

Do wtyczki MP6, z pomocą której możemy testować nowy spłaszczony interfejs użytkownika oraz (na obecną chwilę) nową stronę zarządzania widgetami, dołączają kolejne wtyczki testery w ramach „odświeżamy stary UI WordPressa”.

Trzymajmy kciuki aby te zmiany trafiły wraz z WordPress 3.8.

Dash – uproszczona strona główna kokpitu

Wtyczka o nazwie Dash wnosi powiew świeżości na głównej stronie kokpitu w postaci pozbycia się kilku rzeczy i połączeniu kilku widgetów w jeden.

Widget Szybki dostęp został odchudzony z wielu obecnie wyświetlanych informacji jak ilość tagów, kategorii i używanych widgetów, usunięto także status opcji Widoczność dla wyszukiwarek (ktoś w ogóle zaznacza „Nie pozwalaj wyszukiwarkom indeksować swojej witryny„?) oraz ilości komentarzy zatwierdzonych, oczekujących, będących spamem – w końcu te informacje mamy w widgecie Najnowsze komentarze, choć z drugiej strony nie każdy ten widget ma aktywny a tak był szybki wgląd czy coś do zatwierdzenia czy przeglądnięcia czy dobrze oznaczone jako spam. Informacja o używanej wersji WordPressa i włączonej skórce przerzucono do jednej linii i zamieniono na jedno krótkie zdanie „WordPress 3.6.1 używający skórki xxx”

WIdgety Blog o rozwoju WordPressa, Pozostałe nowości dotyczące WordPressa i Wtyczki to teraz jedność.

Widget Najnowsze komentarze został wzbogacony o wyświetlanie dwóch ostatnio opublikowanych wpisów (plus 3 następne wpisy po kliknięciu linku „pokaż 3 kolejne”) oraz o wyświetlanie wpisów z zaplanowaną datą publikacji. A tym samym zmieniając nazwę na Aktywność. Niestety na chwilę obecną nie są obsługiwane niestandardowe rodzaje wpisów, czyli te dodane przez nas lub przez wtyczki.

Widget QuickPress zmienił nazwę na Quick Draft i został odchudzony z pola na dodanie tagów oraz przycisków Dodaj medium, Wyczyść i Opublikuj. Pola na tytuł, treść i przycisk Zapisz szkic domyślnie są ukryte pod postacią jednego klikalnego pola typu textarea ala moduł komentarzy we wtyczce Jetpack. Oprócz odchudzenia wzbogacono ten widget o wyświetlanie dodanych szkiców.

W skrócie mamy teraz 4 widgety. Szybki dostęp, Co słychać w świecie WordPressa, Aktywność i Szkice. Dla mnie rewelacja!

Prócz odchudzenia i połączenia widgetów poczyniona także kilka innych zmian:

  • w opcjach ekranu usunięto możliwość ustawienia ilości kolumn i teraz ilość kolumn jest teraz uzależniona od aktualnej wielkości ekranu
  • widget Odnośniki do witryny przeszedł na emeryturę w związku z tym, że od dłuższego czasu i tak nie działał
  • dodanie kolejnej porcji „haków” do ustawień widgetów głównej strony kokpitu
    Poniżej po lewej kokpit „obecny”, po prawej kokpit po zainstalowaniu wtyczki Dash.

wordpress dash-old mp6 wordpress dash-new mp6

Autorom nie zabrakło poczucia humoru, widget Aktywność przy świeżej instalacji WordPressa, czyli gdy jeszcze brak dodanych komentarzy oraz wpisów, wyświetla jeden wielki uśmieszek. A miejsce nagłówka Kokpit zajęły żartobliwe idomy i teksty jak „Połamania nóg” i „Idź na całość” 😉

wordpress dash activity smile

Strona pobrania wtyczki Dash: https://github.com/growthdesigner/wp-dash

 

THX38 – odchudzona strona zarządzania skórkami

Ogólnie to totalne odchudzenie strony zarządzania skórkami. Pozbyto się wszelkich zbędnych elementów, a te, które na dzień dobry nie muszą być widoczne ukryto. W efekcie po wejściu na stronę ze skórkami naszym oczom ukazują się duże miniatury wraz z nazwami skórek i oznaczeniem, która skórka jest aktywna – w tym samym miejscu wyświetlana jest także informacja o dostępnej aktualizacji. O tej samej wielkości dodano pole na wgranie skórki metodą przeciągnij i upuść. Całość ułożona w formie siatki.

wordpress thx38 themes list

Pozostałe informacja o danej skórce jak autor, wersja i opis oraz przyciski aktywacji, podglądu i usunięcia skórki przeniesiono do modalnego okna wyświetlanego po kliknięciu na danej miniaturce.

wordpress thx38 themes activate

Strona pobrania wtyczki THX38: http://wordpress.org/plugins/thx38/

// Zarówno Dash jak i THX38 wykorzystuje nowy UI dostępny w ramach wtyczki MP6

📣 Obserwuj nas na Facebooku!

Dodaj komentarz