w

Darmowa wersja motywu Monstroid

Powoli zbliża się koniec roku i wszyscy na pewno już czekają na Wigilię Bożego narodzenia i Sylwester. A ponieważ te święta przede wszystkim kojarzą się nam z choinką i podarunkami, przygotowaliśmy dla was też mały prezencik. Jego niestety nie można położyć pod choinkę, jednak za jego pomocą można stworzyć funkcjonalną stronę internetową opartą o WordPress. A już do niej można wstawić obrazek dowolnej choinki 🙂

Przez cały rok na naszej stronie pojawiały się ciekawe wpisy na temat motywu Monstroid, który został zaprojektowany przez firmę TemplateMonster. W cyklu artykułów opisaliśmy samą templatkę i wbudowane do niej wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 4.0. Dzięki nim dla użytkownika dostępne jest przeszło 100 opcji, pozwalających realizować najwybredniejszy projekt strony www.

Motyw Montroid oprócz swoich przewag ma kilka wad:

  1. Typ licencji. Podany motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku. Dzięki temu dla użytkowników dostępne są obrazki i pliki PSD. Jednak ten typ licencji ogranicza użytkownika pod czas projektowania stron www. Jedna licencja pozwala stworzyć jedną stronę (jeśli nie jest to licencja deweloperska). Oprócz tego zgodnie z rekomendacjami od deweloperów WordPress, motywy dla tego systemu powinni realizować w oparciu o licencję GPL.
  2. Liczba opcji. Monstroid zawiera 100+ opcji, które dostępne są dzięki 12 wbudowanym wtyczkom. Taka liczba opcji i rozszerzeń przyda się pod czas realizacji dużych projektów, jednak ona jest bezsensowna dla blogów oraz małych stron firmowych. Odwrotnie dodatkowe wtyczki mogą obciążać stronę i zmniejszać jej wydajność.

Dlatego właśnie deweloperzy motywu przemyśleli powyższe wady i przystąpiły do realizacji nowego produktu. W rezultacie pojawił się Monstroid 2, który rozpowszechniany jest na licencji GPL i opierać ma się o nową i wydajniejszą wersję Cherry Framework 5.0. Na obecną chwilę specjaliści TemplateMonster testują i opracowują drobne poprawki tego motywu. A jego prezentacja odbędzie się w styczniu 2017 roku.

Darmowa wersja motywu Monstroid

Ale powyżej pisaliśmy, że mamy dla Państwa prezent. Deweloperzy TempateMonster przygotowali darmową wersję Mosntroid 2 Lite, co pozwala pobrać ten motyw już teraz, a dalej, jeśli wyniknie potrzeba, odnowić go do pełnej wersji. Podany motyw zawiera tylko podstawowe opcji, pozwalające zbudować nowoczesny blog oraz prostą stronę firmową. Więcej funkcji będzie dostępnych po przejściu do pełnej wersji motywu Monstroid 2.

// Informacja prasowa