w

Comment Engine Pro – domyślne komentarze, Disqus i komentarze Google +

Domyślne komentarze słabe ale seowcy lubią z nich korzystać, Disqus funkcjonalnie mega i ta opcja dyskusji w czasie rzeczywistym, a Google+? Kurcze też fajne. Co wybrać? Wybierz wszystkie trzy opcje 😉

Z Comment Engine Pro można mieć naraz i domyślny system komentarzy i Disqusa i system komentarzy z Google+, który jak na razie nie jest jeszcze ogólnodostępny jak system komentarzy od Facebooka ale powoli i nieoficjalnie zadomawia się w świecie WordPressa.

Comment Engine Pro

Jeżeli chodzi o instalację i konfigurację, to żadnych przeszkód na drodze. Wtyczka zaraz po włączeniu jest gotowa do pracy, podmienia domyślną sekcję komentarzy na naszej stronie na blok z dwoma zakładkami, które odpowiadają za wybór systemu komentarzy. Czyli odwiedzający już na tym etapie mogą dodawać komentarzy via domyślny system komentarzy lub via komentarze Google+.

Natomiast system komentarzy Disqus jest opcjonalny i aby i on był dostępny to musimy się udać już na stronę konfiguracji Comment Engine Pro (link ukryty w menu komentarzy) i w odpowiednim polu podać unikalną nazwę profilu dla naszej strony (jeżeli nie masz profilu dla swojej strony w Disqus to jest tam mała instrukcja krok po kroku). Skoro już jesteśmy na stronie konfiguracji to poza aktywowaniem systemu Disqus, możemy tam dokonać dwóch rzeczy: wybrać, który system komentarzy chcemy ładować na dzień dobry (domyślnie ładowany jest system komentarzy WordPressa) i ustawić szerokość sekcji z komentarzami Google+ (domyślnie sekcja ma szerokość 500 pikseli).

I to tyle. Od teraz odwiedzający może dodać komentarz korzystając z jednego z dwóch lub trzech systemów komentarzy.

PS Zanim ruszysz do instalacji miej na uwadze, że wszystkie trzy systemy komentarzy są ładowane na dzień dobry a nie dopiero przy wybraniu zakładki z danym systemem. Także jeżeli Twoja strona już teraz ma sporo dodatków i ładuje się powoli to będzie jeszcze ciekawiej.

PS2 Gdybyś chciał pójść na całość i dodać sobie jeszcze komentarze od Facebooka to taki bajer (4 różne systemy komentarzy) oferuje wtyczka Social Comments.

Comment Engine Pro
Comment Engine Pro – demo