w

CC Essentials – polubienie wpisu i zestaw shortcodes dla treści

Kilkanaście shortcodes zawierających elementy wzbogacające treść wpisu oraz przycisk polubienia wpisu wraz z listą najbardziej polubionych wpisów to nie jedyne funkcje tej wtyczki. Jest jeszcze box z odesłaniami do profili społecznościowych ale autorzy wtyczki ograniczyli działanie tej funkcji do swoich motywów – trzeba samodzielnie dodać wywołanie shortcode [cce_social] tam, gdzie chcemy aby taki box się wyświetlił.

Polubienie wpisu

Działa zarówno dla wpisów jak i stron a od strony ustawień możemy aktywować dla stron, zmienić lub wyłączyć tekst po lewej i prawej oraz ukryć licznik, gdy 0 polubień. Domyślnie trafia na koniec wpisu ale przy użyciu shortcodes i lub wywołując odpowiednią funkcję w kodzie motywu możemy wyświetlić w innym miejscu (info na stronie ustawień wtyczki).

Dodatkowo mamy do użytku prosty widget wyświetlający top listę polubień.

W razie potrzeby możemy wyłączyć wyświetlanie licznika obok tytułu.

Shortcodes

Mamy elementy do dodania w treści, elementy formatujące treść i kilka do układu treści. Mamy do użytku opcję wstawienia następujących elementów: przycisk, box z ikoną, blok informacyjny, cytat z podpisem, mapa Google, zdjęcie z efektem, pozioma linia, wideo (ten element jest bezsensu, robi to co WordPress natywnie), etykieta, zakładki, kolumny, wyróżnienie pierwszej litery zdania oraz wprowadzenie do treści. Zabrakło opcji dodania samej ikonki co jest najczęściej użytkowane w takich zestawach shortcodes.

Poszczególne shortcodes wybieramy poprzez specjalne menu.

A końcowe dodanie danego shortcode ułatwiają wyświetlane w okienku popup konfiguratory.

? CC Essentials

Napisane przez Przemysław Matras

Zafascynowany możliwościami jakie zapewnia niebieska kropla jak i zafascynowany rozwojem WordPress'a w kolejnych wersjach. Nałogowy słuchacz muzyki gatunku EBM i industrial.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

„You didn’t say the magic word” na stronie logowania

Ferajna Monstroida – Cherry Team