Obserwuj nas

Cześć, czego szukasz?

Drupal

Automatyczne usuwanie nieaktywnych użytkowników

Użytkownicy zablokowani lub użytkownicy, którzy po x czasie nawet nie aktywowali swojego konta tylko zaśmiecają bazę danych witryny. Warto co jakiś czas pousuwać takie profile, których pozostawienie nie ma większego sensu.

Można samodzielnie to robić co jakiś czas lub zautomatyzować to modułem Auto Purge Users. Moduł ten cyklicznie będzie oczyszczał bazę użytkowników.

Jakie profile polecą do kosza?

Usuwane mogą być trzy typy profili:

  • profile, które po x czasie nie zostały aktywowane przez ich założycieli lub administrację witryny
  • profile, które zostały zablokowane i od blokady minął x czas
  • profile, które od x czasu są nieaktywne – użytkownicy od x czasu nie logowali się

Ustawienia są oddzielne, więc przykładowo dla profili zablokowanych możemy ustawić krótszy czas a dla profili nieaktywnych wydłużyć okres nieusuwania. Lub aktywować tylko usuwanie zablokowanych użytkowników.

Są też ustawienia wspólne i tyczą się ról użytkowników. Możemy ustawić aby tylko profile o wybranej roli były brane pod uwagę. Co przyda się, gdy przykładowo niegdyś aktywni redaktorzy nie wykazują już zainteresowania z braku czasu lub prysł zapał, a chcemy ich profile zachować.

Tylko automatyczne usuwanie?

Nie. Domyślnie moduł działa w oparciu o zadania CRON i bez naszej ingerencji cyklicznie uruchamiany jest proces oczyszczania bazy użytkowników. Można to jednak zmienić.

Na stronie ustawień modułu mamy do użytku opcję wyłączenia automatycznego usuwania oraz przycisk uruchomienia procesu oczyszczania bazy użytkowników. W efekcie proces uruchomi się tylko, gdy sami go uruchomimy.

Co z zawartością użytkowników?

Utworzona zawartość może być usuwana wraz z usunięciem użytkownika lub zawartość może być zachowywana i przypisywana do anonimowego użytkownika.

Niestety nie ma opcji przypisania zawartości do wybranego użytkownika.

Powiadomienie usuniętego użytkownika

Domyślnie nieaktywna funkcja, która wraz z jej aktywowaniem będzie wysyłać powiadomienia mailowe do użytkowników, którzy zostaną usunięci z naszej witryny. Treść takiego powiadomienia może mieć domyślną postać lub taką jaką chcemy, gdyż z poziomu ustawień wtyczki możemy to zmienić.

Auto Purge Users

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Zobacz także

Drupal

Optymalizacja obrazków aby wagowo mniej ważyły a przez to szybciej się wczytywały odwiedzającym, szczególnie tym, którzy korzystają z mobilnych urządzeń, to jedna z obowiązkowych...

Drupal

W jednym miejscu otrzymujemy zestaw sugestii seo i wydajnościowych odnośnie ustawień witryny i zainstalowanych modułów oraz zestaw polecanych modułów, które dodatkowo powinniśmy doinstalować aby...

Drupal

Spotkaliście się z taką funkcją, że robiąc zakupy na stronie danego sklepu nagle w rogu okna przeglądarki pojawia się powiadomienie, że ktoś właśnie przed...

Drupal

Niewielki dodatek zmieniający pewien aspekt interfejsu użytkownika na stronie zarządzania modułami. Domyślnie na liście modułów te, które są aktywne mają po prostu zablokowany checbox...