w

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na pokładzie

W kwietniu umieszczaliśmy wpis z darmowymi motywami dla WordPress na 2019 r. Tamte szaty graficzne posiadają darmową wersję najpopularniejszego wizualnego kreatora stron dla WordPress (jeśli nie brać pod uwagę Gutenberg). Chodzi o Elementorze, który ma ponad 3 miliona aktywnych instalacji. A na początku roku tych instalacji było tylko 1 milion. Czyli wzrost za 6 miesiące to 2 miliona stron! Coś niesamowitego, nieprawda?

Przygotowaliśmy nową listę z motywami WordPress, które zawierają Elementor Lite na pokładzie. Jeśli już korzystałeś z tego kreatora, na pewno wierz, dlaczego on jest tak popularny. A jeśli nie pracowałeś z wizualnymi kreatorami, musisz spróbować jeden z poniższych motywów. Dzięki Elementorowi możesz łatwo edytować obecne strony i tworzyć nowe za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Więc szybko dopasuje wygląd templatki do własnych potrzeb.

Do zalet poniższych templatek można odnieść:

  • Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami www.
  • Podstawowe funkcje i opcje do tworzenia nowoczesnej strony.
  • Wsparcie popularnych wtyczek dla WordPress.
  • Poprawny kod i przyjazność SEO.

Do wad można odnieść brak wsparcia technicznego TemplateMonster. Więc w razie pojawienia dodatkowych pytań/problemów musicie Państwo poszukiwać rozwiązanie samodzielnie. Jednak autorzy templatek starają się je aktualizować, aby były one kompatybilne z WordPress oraz naprawiać błędy w kodzie.

Zapraszamy do przejrzenia wybranych motywów. 😉

Webion Lite

Ten motyw ma uniwersalny projekt wykonany w szarych kolorach, który można dostosować do różnych tematów biznesowych. Pomogą w tym także wygodne opcje zarządzania wyglądem oraz różne widgety. Za pomocą ostatnich możecie Państwo umieścić różne typy zawartości na stronie domowej. Także warto wydzielić wygodne opcje nawigacji i proste efekty animacyjne.

Motyw Webion Lite zawiera usługi i projekty, licznik umiejętności, galerię, opcje mediów społecznościowych. On także wspiera fonty webowe Google, co pozwala podłączyć stylowe typografie na stronę. Templatka ma czysty kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Webion Lite

Pobrać | Demo

Max Paxton

Za pomocą tego motywu możecie Państwo stworzyć stronę personalną oraz stronę CV. Główny nacisk w projekcie robi się na duże obrazy i typografie. Także warto wydzielić proste efekt animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym strona nie jest przeciążona skryptami i elementami graficznymi. Więc będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Do motywu zostały dodane usługi, licznik umiejętności, opcje mediów społecznościowych i różne widgety. Templatka wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Dzięki temu można szybko dodać brakujące opcje na stronę. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Max Paxton

Pobrać | Demo

New Group

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia strony dla firmy doradczej. Chociaż za potrzeby możecie Państwo dostosować jego wygląd do powiązanych tematów. Pomogą w tym dodatkowe opcje zarządzania wyglądem oraz Elementor. Motyw także wspiera wtyczki ze strony wordpress.org. Dlatego możecie Państwo szybko rozszerzyć funkcjonalność witryny.

Motyw posiada bazowe rozszerzenia, w tym usługi i projekty, licznik umiejętności, opinie klientów, mediatekę, mapę Google i formularz kontaktowy. Templatka także wspiera 900+ fontów Google i technologię Retina. Jej kod stworzony w zgodności z rekomendacjami wyszukiwarki Google. Dlatego Pańska strona będzie przyjazna SEO.

New Group

Pobrać | Demo

Consor Lite

Jeszcze jeden ciekawy motyw biznesowy, który można dostosować do różnych tematów niszowych. Jego projekt został wykonany w tradycyjnych biało-czarnych kolorach. Dodatkowo jest stosowana niebieska barwa do wyróżnienia niektórych sekcji na stronie. Do przewag projektu warto odnieść duże typografie i wygodną nawigację.

Wybierając ten motyw możecie Państwo skorzystać z mediateki, usług i projektów, licznika umiejętności, formularzu kontaktowego. Motyw spiera popularne wtyczki dla WordPress, w tym WPML, YoastSEO, WooCommerce i MailChimp. On także wpiera fonty Google i technologię Retina. Motyw jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Consor Lite

Pobrać | Demo

Tourizto Lite

Nazwa motywu wskazuje, że on jest przeznaczony dla firm działających w dziedzinie turystycznej. Chociaż templatkę można przebudować pod blog o podróżach. Macie dla tego rozszerzone opcje personalizacji oraz niezbędne widgety. Oprócz tego można rozszerzyć funkcjonalność strony za pomocą dodatkowych wtyczek dla WordPress.

Motyw Tourizto Lite posiada galerię, usługi i projekty, opcje mediów społecznościowych, licznik umiejętności, formularz kontaktowy. Do motywu można podłączyć fonty Google, aby wyróżniać zawartości tekstowe. Templatka także ma czysty kod, który nie jest przeciążony skryptami i elementami graficznymi.

Tourizto Lite

Pobrać | Demo