w

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na 2020 r.

Za trzy tygodni będziemy szykować się do witania kalendarzowej wiosny. Nie biorąc pod uwagę anomalną pogodę zimową, widać że natura już powoli się budzi ze snu, dni stają dłuższe, a słoncze lepiej grzeje… Więc musicie Państwo zastanowić nad zmianami nie tylko własnego garderoby, lecz także… strony internetowej. 🙂

Niestety nie znamy się dobrze na trendach modowych. Ale jesteśmy pewni na 100%, że w kolorach ubrań będzie dominować klasyczny niebieski (Classic Blue), który został uznany kolorom roku 2020 przez Pantone. Tą barwę będziemy wiedzieć na każdym kroku: w ubraniach, poligrafii i nawet tworzeniu stron www.

Jeśli chodzi o samych stronach internetowych, oprócz wspomnianego koloru warto zwracać uwagę na trendy webowe. Według opinii designerów od zespołu ZEMEZ w tym roku warto zwracać uwagę na:

  • Responsywny design.
  • Jasne kolory.
  • Układy asymetryczne.
  • Animowane logo i ikony.
  • Jednostronicowy układ.
  • Ręczne pismo i rysunki.
  • Treści wideo.
  • Tryb ciemny i jasny.
  • Układ bazujący na typografii.

Jeszcze jedna ważna cecha dobrego motywu – wizualny kreator stron. Zaczynając od wersji 5.0, WordPress posiada Gutenberg, który ma swoje silne i słabe strony. Także można znaleźć alternatywne kreatory dla tego CMS, np. Elementor, Divi, WP Backery, Visual Composer itd. Jednak najlepszych wśród nich jest Elementor. Obecnie ponad 4 miliona stron zbudowanych o WordPress posiadają ten kreator na pokładzie.

Biorąc pod uwagę te wszystkie kryterium, wybraliśmy 5 ciekawych darmowych motywów z oferty TemplateMonster. Każdy z nich posiada darmową wersję Elementora. Do zalet także można odnieść poprawny kod, responsywność i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi.

Kluczowe informacji o motywach znajdziecie Państwo w opisach poniżej.

Meltony Lite

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć prostą stronę firmową. Templatka ma czysty projekt wykonany w szarych kolorach. W projekcie połączone są duże obrazy i typografie, co pozwala skupić uwagę internautów na usługach. Także do zalet można odnieść proste efekty animacyjne i wygodne opcji nawigacji. Zarządzać wyglądem strony można za pomocą rozszerzonych opcji personalizacji i Elementora.

Oprócz darmowej wersji Elementora, templatka posiada menu, projekty i usługi, licznik umiejętności, galerię i opcji mediów społecznościowych. Tempaltka wspiera popularne wtyczki dla WordPress, w tym WPML, Yoast SEO, MailChimp itd. Ona także jest responsywna i kompatybilna z przeglądarkami www. Dlatego strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na 2020 r.

Pobrać | Demo

MediCare

Ten motyw pasuje do tworzenia strony dla zakładu oraz gabinetu medycznego. On nie tylko ma tematyczny projekt, lecz także kluczowe opcje i funkcje do prezentacji usług firmowych. Zarządzać wyglądem strony można za pomocą rozszerzonych opcji personalizacji i Elementora. Ten wizualny kreator pozwala zarządzać elementami strony w trybie wizualnym.

Motyw MediCare zawiera menu, projekty i usługi, opinie klientów, przegląd pracowników, mapę Google itd. Templatka wspiera fonty Google i technologię Retina. Ona ma czysty kod, który został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona jest przyjazna SEO.

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na 2020 r.

Pobrać | Demo

IronMass Lite

Iron Mass to stylowy i funkcjonalny motyw dla siłowni. Chociaż za potrzeby jego można szybko dostosować do powiązanych tematów. Templatka ma kluczowe opcji, co pozwala prezentować tego typu usługi. Oprócz tego motyw ma dodatkowe opcji zarządzania wyglądem. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzyć funkcjonalność strony, możesz zainstalować popularne wtyczki dla WordPress. Motyw jest kompatybilny z nimi.

Do templatki były dodane kluczowe rozszerzenia. Dzięki temu możesz korzystać z menu, projektów i usług, opinii klientów, formularza kontaktowego itd. Motyw wspiera ponad 950 fontów Google. Dzięki nim możesz wyróżniać zawartości treściowe na stronie. Do zalet templatki można odnieść responsywność, kompatybilność z przeglądarkami internetowymi oraz przyjazność SEO.

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na 2020 r.

Pobrać | Demo

Fair Wind Lite

Ten motyw jest poświęcony samochodom i pasuje do tworzenia strony dla serwisu autokarowego. W projekcie templatki połączone są duże obrazy i typografie oraz proste efekty animacyjne. Także warto wyróżnić elementy nawigacyjne na stronie. Za ich pomocą można szybko przejść do interesującego działu. Przy tym strona oparta o ten motyw będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Motyw Fair Wind Lite zawiera darmową wersję Elementora, menu, projekty i usługi, opinii klientów, mapę Google oraz formularz kontaktowy. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe opcji, możecie skorzystać  z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi. On także wspiera fonty Google i technologię Retina.

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na 2020 r.

Pobrać | Demo

Fashion Mania

Za pomocą tego motywu można stworzyć również blog jak i stronę dla modelki. Templatka ma jaskrawy projekt, który na pewno przypadnie go gustu odwiedzającym. Oprócz schematu kolorów, do zalet projektu można odnieść duże obrazy i typografie. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartościach strony. Zarządzać elementami witryny możesz za pomocą Elementora.

Ten motyw posiada menu, projekty i usługi, formularz kontaktowy, galerię, opcję mediów społecznościowych itd. Rozszerzyć opcje templatki można za pomocą popularnych wtyczek dla WordPress. Templatka także ma czysty kod, który został optymalizowany pod kątem SEO. Dzięki temu nie musicie dopasowywać stronę do wymagań Google.

5 darmowych motywów WordPress z Elementorem na 2020 r.

Pobrać | Demo

P.S. Proszę wybaczyć za możliwe błędy w pisownie…